Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як допомогти дитині стати успішною: 7 принципів розвитку потенціалу

Як допомогти дитині стати успішною: 7 принципів розвитку потенціалу
 

Кожні батьки бачать свою дитину досягаючою висот в тій чи іншій сфері. Але іноді таланти дитини не збігаються з нашими бажаннями або уявленнями про те, ким ми бачимо її в майбутньому. Тому завдання дорослих – зрозуміти, де дитина розвиває свої таланти, де у неї є можливість домогтися успіху, і направити її саме туди. Адже фінансист і лінгвіст відрізняються не рівнем інтелекту, різниця тільки в його виді.

Наприклад, якщо Вашій дитині нелегко дається таблиця множення – не біда, погляньте на неї з іншого боку. Допоможіть їй розкрити свій колосальний потенціал в гуманітарній сфері!

Отже, як допомогти дитині стати успішною?

«7 принципів розвитку потенціалу» від керівника інноваційно-освітнього табору JAMM, батька трьох дітей, Олега Василевського

Принцип 1

Забороняйте собі лаяти. Ми всі вчимося на помилках, в тому числі і діти. Крик або покарання сіє зерно невпевненості і страх вийти за межі можливого. Будьте поруч, коли дитина зробить помилку – тоді Ви зможете підтримати її і допомогти зробити правильні висновки.

Принцип 2

Сприймайте її як дорослу людину.
Дитина – це особистість зі своїми поглядами і міркуваннями. Вона буде доносити їх відкрито і коректно, якщо Ви будете спілкуватися з нею на рівних. Тому не ставтеся до думки дитини гордовито, а допоможіть їй піднятися на одну сходинку вище.

Принцип 3

Підтримуйте захоплення.
Щоб їжа сподобалася, її потрібно спробувати. Те ж справедливо і по відношенню до хобі. Реалізовуйте бажання сина або доньки набувати нових навичок, слідуючи формулі: «розвиток = талант + контекст + можливості». Ризикуйте, надихайте і підтримуйте.

Принцип 4

Вкладайте в розвиток.
Мова йде не про матеріальну складову, а про спільний час. Перебувайте на одній хвилі з Вашою дитиною. Наприклад, дізнавайтеся подробиці і новини про її захоплення, обговорюйте їх разом. Головне – не бути нав'язливим.

Принцип 5

Вірте в потенціал своєї дитини.
Просте запитання: «Хто краще впорається із завданням – той, хто вірить в свої сили чи той, хто не вірить?». Відповідь очевидна. Віра – сильна штука!

Принцип 6

Відмовляйтеся від ярликів.
Пам'ятайте, ми з Вами говорили, що з дитиною треба спілкуватися як з дорослим? Абсолютно вірно. Однак її дії будуть залишатися дитячими. Тому виносьте оцінку не особистих якостей дитини, а її вчинків. Наприклад, не погана дитина, а погано вчинила, або не груба дитина, а грубо відповіла. Найголовніше – не проводьте виховні заходи на публіці, намагайтеся всі бесіди проводити далеко від сторонніх очей з використанням принципу 2.

Принцип 7

Заохочуйте самостійність.
Успіх забезпечений, якщо допомогти чаду повірити у власні сили: «Я можу домогтися успіху». Але куди важливіше донести істину «Я можу домогтися успіху сам». Завдяки такому типу мислення, дитина вчиться брати відповідальність і розуміє, що вона сама будує своє майбутнє.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас