Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання сина: 5 правил сучасного батька

Виховання сина: 5 правил сучасного батька
 

А ви вслухалися в слова популярної пісні групи «Время и Стекло – Ты меня не троль»? Якщо ні, тоді саме час звернути увагу на ці рядки: «В наше время парни стали слабенькими, на мужчин пародиями!». І правда, це актуальна на сьогоднішній день ситуація, в якій ми вирішили розібратися.

Виховання чоловіка залежить від сім'ї, в якій він зростав – від принципів, від поглядів на життя, але найголовніше, від взаємин з батьком. Не секрет, що дитина сприймає батьків як приклад для наслідування, а іноді і як антипод, якщо цей приклад далекий від ідеалу. Тому кожен батько прагне розвинути ті найкращі якості характеру, які зроблять життя сина максимально успішним і щасливим.

Ми вирішили дізнатися, які ТОП принципів при вихованні справжнього чоловіка, але поки молодого чоловіка, повинні бути у сучасного батька.

5 правил виховання сина від керівника інноваційного освітнього табору JAMM, батька трьох дітей – Олега Василевського. Троє дітей і 25-річний досвід роботи з підлітками дали можливість виробити основні принципи, дотримуючись яких можна стати не тільки другом, а й прикладом для своєї дитини.

«Не гнівайся»

Перше, і найважливіше правило, яке послужить підставою для формування правильних цінностей - «Не гнівайся!». Гнів блокує канали комунікації з дитиною, сіє страх і недовіру до батьків. Якщо ви хочете налагодити відносини – станьте другом, дозвольте синові пояснити свій вчинок.

«Визнавай свої помилки»

Ми всі робимо помилки, і це факт. Якщо ми навчимося визнавати свої помилки перед дітьми, то вони навчаться визнавати і свої. Не потрібно створювати в голові дитини ілюзію ідеального батька, який не має права на помилку. Це може послужити кроком до невпевненості в собі або почуття бути негідним своїх батьків.

Це правило допоможе аналізувати свою поведінку і робити правильні висновки. Ви побачите, як дитина дорослішає «на очах».

«Дай можливість знайти себе»

У дитинстві дитині складно зрозуміти, ким вона стане в майбутньому, але даючи їй спробувати себе в різних напрямках, ми дозволимо їй зрозуміти, що їй до душі, а що – ні. Важливо не тільки дозволити чаду щось спробувати, але і розділити це з ним, будь то гра на футбольному полі або читання книг. Не покладайте на дитину ті цілі, які ви не змогли реалізувати у своєму житті, дозвольте їй «стати генієм» в тій сфері, яка буде їй до душі.

«Розширюй кругозір»

Будь цікавим і не сиди на лавці запасних, поки інші батьки проводять час зі своїми дітьми. Найкраще, що буде згадувати ваш син – це спільний відпочинок, подорожі, знайомства з незвичайними людьми і пригоди, в які ви потрапляли разом. Діліться новинами з вашою дитиною, просіть робити її теж саме, адже зворотний зв'язок зміцнює відносини.

«Не виправляй помилки»

Не тягни ковдру на себе! Процес дорослішання пов'язаний з подоланням труднощів. Наше завдання – направити дитину, але вона сама має побачити вихід із ситуації. Чим більше ми вирішуємо завдання наших дітей, тим повільніше вони стають дорослими.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас