Отже, поїхали...
Як в'язати одяг для дітей?
РозмірВи повинні розуміти, що діти – це не просто маленькі дорослі. У них насправді інші пропорції, особливо якщо мова йде про новонароджених. У них дуже велика голова по відношенню до тіла. Крім того, немовлята часто страшно не люблять переодягатися, тому горловина не повинна бути тісною, але повинна бути продумана так, щоб максимально швидко і непомітно одягатися. Також враховуйте, що діти швидко виростають з одягу, тому в'язати краще з невеликим запасом – трохи на виріст (особливо в рукавах і штанинах).
Пряжа
Збираючись в'язати дорослу річ і вибираючи для неї пряжу, ми, перш за все, дивимося на її колір, текстуру, товщину і вартість. Коли ж мова йде про в'язання для малюків, до уваги потрібно брати набагато більше нюансів.
Найперша порада тут – відмовтеся від світлих відтінків, особливо від білої пряжі. Дітлахи постійно бруднять одяг, і від частого прання річ може швидко зноситися. Крім того, далеко не всі в'язані речі можна прати в машинці.
Звідси і наступна порада – вибирайте пряжу, яку можна прати в машинці, інакше ви з розуму зійдете, доглядаючи за в'язаною річчю після кожної плямочки.
Ну і остання, проте не менш важлива порада – пряжа ні в якому разі не повинна колотися або будь-яким способом подразнювати чутливу дитячу шкіру, інакше малюк буде просто відмовлятися носити обновку, а кожен процес одягання буде закінчуватися істерикою.
Безпека
Мабуть, це найважливіший аспект. Перш за все, для немовлят вибирайте візерунки і фасони без мережив, дірочок, петель і подібного декору, так як маленькі пальчики можуть застрягти в цих дірочках-петельках. Відмовитися слід і від стрічок і по можливості ґудзиків, так як перші можуть стати причиною удушення, а другими немовля може вдавитися. І знову ж таки, вибираючи пряжу для в'язання дитячих речей, пам'ятайте про ніжність дитячої шкіри!