Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як обирати керамічну плитку

Як обирати керамічну плитку

Всім привіт, з вами Тетяна Зайцева, і я приватний дизайнер інтер’єру. Давайте розберемося, як обирати керамічну плитку. Це не важко, важливо лише знати декілька нюансів.

Ремонт у ванній кімнаті – одна з найвитратніших статей в ремонті, а тому треба постаратися уникнути помилок, котрі стосуються технічних характеристик, в нашому випадку – керамічної плитки.

На що звернути увагу при виборі керамічної плитки?

1. Зносостійкість, а простішою мовою – стиранність – найбільш актуальна для підлогової плитки. Тут важливо враховувати, де дану плитку будуть використовувати, і за цими показниками плитку поділяють на 5 груп.

- Перша – найм’якіша. Використовувати її варто в місцях з невеликим рухом і лише у м’якому взутті. Що це за місця такі? Потрібна вам така плитка? На мій погляд, це не буде найякісніша плитка, ну а якщо в ході експлуатації з нею щось станеться, то претензії пред’явити нікому. Мовляв, самі розуміли, що брали та невідомо як експлуатували. Яким буде зовнішній вигляд? Подряпини, потертості до глиняної основи, глянцевість зітреться і поверхня стане матовою.

- Друга група підійде для спальні, ванної та жилих приміщень, де ходять у капцях. Ну, власне по квартирі усі ходять або босоніж, або в капцях… а ось у коридорі стелити небажано.

- Третя підійде і для квартир, і для офісів з невеликою кількістю співробітників, де немає прямого входу з вулиці і потоку людей.

- Четверта ідеальна для усіх квартир та офісів, але з незначним рухом, маються на увазі готелі, не дуже великі ресторанчики та магазини.

- І п’ята. Має найвищі показники і підійде як для великих супермаркетів, так і для ресторанів і аеропортів.

2. Показник морозостійкості важливий для балконів та вуличних терас, місць, де температура опускається нижче 0 і вказує на те, що покриття може неодноразово витримувати заморозку та розморозку без руйнування.

3. Стійкість до хімії, тобто супротив матеріалу кислотам та побутовій хімії. Реакція до такого агресивного середовища також класифікується за поведінковою ознакою. Таких ознак 5, і найвищий показник – це АА. Тобто, що би не відбувалося, зовнішній вигляд виробу не зміниться. Згідно наступних категорій від А до D зміни спершу незначні, або ж зовнішній вигляд втрачений частково, і останній клас D – повна втрата початкового виду виробу.

Здавалося б, проговорили усе, але ні…

4. Механічні параметри. Що це таке? Це супротив на навантаження, яке плитка може витримати без руйнування.

5. Щільність або твердість глазурі. Це також супротив механічним впливам, але мається на увазі дряпання чимось твердим. 6. Коефіцієнт тертя – це степінь ковзання, і навіть тут існує 4 категорії: від найнебезпечнішої нульової, до 0,75 – найкращої, неслизької.

7. Калібр і тон. Дуже важливі параметри, на які варто звернути увагу.

Тон – це сама тональність, і вона може змінюватися від партії до партії, незначно, та все ж таки. Звертайте увагу на цифрові та буквені позначки на упаковці, щоб не дивуватись після укладки, що частина стіни чомусь світліша. Калібр – розмір вашої плитки, і він також, нажаль, може трохи «танцювати». Тому ці два показники треба перевіряти обов’язково.

Позначки

Малюнок стопи на чорному фоні вказує на плитку для підлоги, а чорна стопа на світлому і заштрихованому полі означає плитку з дуже високим показником зносостійкості. А якщо бачите зображення руки, значить плитка настінна, і укладати її на підлогу не варто. Сніжинка – це морозостійкість.

Як самостійно обрати правильну плитку?

Не беріть плитку з кривими краями. Прикладіть їх одну до одної – ви не повинні помітити дефектів. Побачите сколення, зміни тону малюнка, розводи на поверхні – значить, плитка низької якості. У плитки також є 3 показники сорту, на них вказує колір позначень. Перший сорт буде червоним, другий – синім, ну а зеленим позначають покриття третього сорту.

Ось, мабуть, і все, що я хотіла вам сьогодні розповісти. Якщо у вас залишилися питання, пишіть мені у коментарі. А я бажаю вам розумних виконробів, креативних дизайнерів та якісних і добротних ремонтів. Всього вам доброго і до побачення!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас