Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як боротися з конденсатом на вікнах

Як боротися з конденсатом на вікнах
 

Конденсат на вікнах – серйозна і дуже поширена проблема. І справа не тільки в естетичному вигляді вікон – постійне скупчення вологи на них може привести до виходу з ладу деяких їхніх деталей і механізмів, псування ремонту в будинку і проблем зі здоров'ям домочадців. Крім того, саме ця волога стає головною причиною розвитку в різних куточках настільки шкідливої цвілі. Тому сьогодні ми поговоримо про те, як же боротися з цим конденсатом, від якого, здавалося б, нікуди не дінешся.

Як правило, конденсат проявляється у вигляді маленьких крапельок вологи, сконцентрованих в куточках вікна і уздовж віконної рами. Це найхолодніші ділянки в будинку, і тут волога з повітря з природних причин переходить з пароподібного в рідкий стан. І чим більшою буде різниця температур в будинку і на вулиці, тим більше буде конденсату на вікнах. Ви і самі напевно помічали, що взимку вікна запотівають набагато частіше і сильніше, ніж влітку (особливо під час готування їжі).

Насправді, ми всі створюємо конденсат, коли дихаємо, тренуємося, готуємо їжу, сушимо речі, купаємося і т.д. І чим більше людей живе в будинку, включаючи і домашніх тварин, тим більше буде з'являтися вологи. Але хороші новини в тому, що ви можете дещо зробити, щоб конденсату на вікнах було менше...

Як боротися з конденсатом на вікнах

1. Користуйтеся осушувачем повітря. Їх, як і зволожувачі повітря, можна купити в сучасних магазинах побутової техніки та товарів для дому. Але враховуйте, що одного осушувача не вистачить на весь будинок, адже працювати він буде локально. Тому установка таких гаджетів в кожній кімнаті може дорого коштувати.

2. Не завішуйте вікна дуже щільними шторами, покривалами і рушниками, щоб закрити сонце. Вони заблокують холодне повітря в районі вікна і не дадуть конденсату випаровуватися.

3. Не дивлячись на те, що в холодну і вологу погоду речі на балконі дуже довго сохнуть, намагайтеся не сушити занадто багато прання в будинку. А якщо у вас немає виходу, провітрюйте кімнату, в якій сушите білизну – волозі, що випаровується, потрібно кудись діватися.

4. Стара хитрість від наших бабусь. Візьміть картоплю, розріжте навпіл і натріть нею вікно знизу уздовж рами (як би в формі U), де найчастіше накопичується конденсат. Витріть зайве, але не все повністю. Ензими в картоплі не дадуть конденсату осідати на склі. Але спочатку спробуйте цей спосіб тільки на одному вікні.

5. Оновлення вікна. Якісний склопакет з двома стеклами і аргоном між ними мінімізує конденсат. Але провітрювати будинок в будь-якому випадку потрібно.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас