Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Немовля і медикаменти: що важливо знати батькам?

Немовля і медикаменти: що важливо знати батькам?
 

На жаль, ваш малюк буде хворіти час від часу. І, звичайно ж, вам захочеться полегшити його страждання і дати якісь ліки. Але ви маєте знати, які медикаменти можна давати немовлятам, адже багато які з них призначені для дітей старшого віку. У цій статті ми поговоримо про те, як купувати і давати малюкові медичні препарати, і в яких випадках їх прийом крихіткою потрібно обов'язково обговорити з педіатром.

Які медичні препарати можна давати немовлятам?

Дітям до 3 місяців не можна давати знеболюючі. Винятком можуть бути тільки препарати, прописані вашим педіатром.

Для малюків від 3 місяців існує чимало знеболюючих засобів на основі парацетамолу, які, як правило, також знижують температуру. Проте, перед тим, як давати дитині навіть відповідні йому за віком ліки, обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Коли ж дитина ще трохи підросте, ви зможете давати їй препарати на основі ібупрофену. Але завжди необхідно дотримуватися інструкції до препарату, а також консультуватися з педіатром, щоб дізнатися, чи підійде цей медикамент саме вашому малюкові.

Яке дозування підходить немовлятам?

Щодо препаратів на основі парацетамолу дітям у віці 3-12 місяців, як правило, дають 1-2 маленьких ложечки (2,5 мл) не більше 4 разів на день. Ні в якому разі не перевищуйте дозування, зазначене на упаковці ліків. Якщо все ж таки так сталося, що малюк прийняв більше ліків, ніж належить, негайно зверніться до лікаря.

Також ви повинні знати, що давати дитині медичні препарати протягом тривалого часу не можна ні в якому разі. Якщо дитині не стає краще після пари днів прийому ліків, ви повинні обов'язково звернутися до лікаря. Якщо ви бачите, що дитині стає тільки гірше, а не краще, зверніться до педіатра негайно.

Якщо вам складно давати дитині ліки з ложечки, спробуйте робити це зі шприца – так і зручніше, і дозування буде чітким. Якщо малюк відригує ліки або навідріз відмовляється їх приймати, запитайте у педіатра, можливо, даний препарат можна вводити дитині іншим способом.

Які аптечні препарати не підходять немовлятам?

Дуже багато медпрепаратів не підходить немовлятам. Тому важливо уважно читати інформацію на упаковці лікарського засобу та консультуватися з педіатром перш ніж хоч щось дати малюкові.

Так, ні в якому разі немовлятам і дітям не можна давати аспірин, так як це може збільшити ризик рідкісного захворювання під назвою «синдром Рейє». Це дуже серйозне захворювання, що вражає головні органи, включаючи мозок і печінку.

НІКОЛИ! Не давайте немовлятам ліки на власний розсуд; дорослі препарати не підходять дітям!

Зберігаємо медикаменти правильно

Так, багато ліків з аптеки можна зберігати довго, але ви все одно повинні ретельно стежити за терміном їх придатності. Крім того, зберігайте медикаменти строго по інструкції і поза зоною досяжності дітей.

Немовлята та антибіотики

Антибіотики прописуються тільки тоді, коли захворювання або інфекція викликані бактеріями. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Якщо вам здається, що у малюка інфекція, покажіть його педіатру. Якщо лікар пропише курс антибіотиків, чітко дотримуйтесь його вказівок. Курс антибіотиків дитина повинна пропити повністю, інакше вони можуть не спрацювати, але і дозування перевищувати ні в якому разі не потрібно.

Що, якщо у малюка екзема?

Екзема – дуже поширене захворювання у немовлят і маленьких дітей. Якщо і ваш малюк страждає від екземи, педіатр напевно пропише йому крем або мазь на основі стероїдів. При цьому ви все одно повинні уважно прочитати інструкцію перед використанням препарату і чітко її дотримуватися. Крім того, лікар може прописати і інші засоби, наприклад, для ванни, щоб полегшити симптоми захворювання.

Чи є у ліків для немовлят побічні ефекти?

У деяких випадках у немовляти можуть проявитися легкі побічні ефекти від ліків. Серед них можуть бути зміни в «стільці», легкий висип, молочниця в роті і блювота. Якщо ви помітили у малюка реакцію на певний препарат, включаючи висип, повторювану блювоту або утруднене дихання, зверніться до лікаря якомога швидше, так як це може бути алергія.

В яких випадках викликати швидку?

Ви повинні негайно зателефонувати в швидку, якщо помітили хоча б один з цих симптомів або ознак:

- утруднення і зупинка дихання;

- втрата свідомості;

- дитина не прокидається;

- дитина глибоко порізалася і кров не зупиняється;

- висока температура, яка не знижується звичайним знеболювальним чи жарознижуючим;

- малюк травмувався і не може користуватися ушкодженою кінцівкою, а також в разі набряку і гематоми;

- гострий біль в животі.

Звичайно ж, немовля не зможе вам повідомити про те, що у нього щось болить, тому вам потрібно уважно стежити за змінами в його плачі, поведінці, сні, рухах і відстежувати температуру. Якщо вам здається, що з малюком щось не так, відразу ж звертайтеся за медичною допомогою – в цьому випадку завжди краще перестраховуватися.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас