Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Про плавання для немовлят

Про плавання для немовлят
 

Привчати малюка до води з самого раннього віку неймовірно корисно. Крім користі для фізичного здоров'я, малюк буде звикати проводити час у воді, після чого швидше навчиться плавати, коли трохи подорослішає, і завжди почуватиметься у воді впевнено, не панікуючи навіть в непередбачених ситуаціях.

Коли немовля можна брати на плавання?

Тут вирішувати тільки вам. Педіатри ж, в свою чергу, рекомендують почекати, поки будуть зроблені перші щеплення. Але зараз вважається, що хлорка і хімічні сполуки для очищення води в басейні вбивають всі шкідливі бактерії, тому немовлята можуть в ній безпечно плавати і без щеплень.

Занадто маленьких дітей також не рекомендується брати з собою плавати, так як вони можуть швидко замерзати в воді. Але з 2-3 місяців їм вже досить комфортно в воді. Однак краще не займайтеся самі, а пошукайте заняття з плавання з малюками в своєму місті.

Плавання з немовлям – важливі поради

• Для плавання з немовлям вибирайте найтихіші години в басейні. Шум в громадських басейнах може бути досить сильним і може лякати малюка.

• Привчайте дитину до води з самого раннього віку, купаючи її у ванні, грайте з нею – нехай водні процедури завжди будуть в задоволення!

• Іграшки для ванни беріть з собою і в басейн, щоб малюк і там міг грати з ними під час купання.

• По можливості для плавання з немовлям вибирайте окремі дитячі басейни.

Що потрібно взяти з собою?

Якщо ви плануєте ходити з немовлям в басейн, купіть спеціальні підгузники для плавання, які допоможуть уникнути «інцидентів» у воді.

Також обов'язково купіть дитині плавки або купальник. Крім нього і підгузників візьміть з собою кілька іграшок і пляшечку з молоком або сумішшю (діткам постарше – легкий перекус). Також після купання вам знадобиться рушник і пакетик для мокрого одягу для плавання.

Знайомимо малюка з водичкою

Багатьом немовлятам подобається водичка, але деяких вона все ж лякає, тому тримайте дитину ближче до себе. Під час купання підтримуйте зоровий контакт з дитиною і зробіть все можливе, щоб вона почувалася в безпеці. Коли малюк звикне до водички, мотивуйте його рухатися у воді і плескатися, а також самі переміщайте його, тримаючи на руках, ніби він пливе.

Безпека малюка в басейні

Вода прекрасно розвиває малюків, але також може бути дуже небезпечною. Вирушаючи плавати з немовлям, дотримуйтесь наступних правил безпеки:

• Купайтеся невеликими заходами, по 15-20 хвилин, особливо поки немовля ще зовсім маленьке і швидко замерзає.

• Не залишайте малюка без нагляду ні на секунду.

• Перевіряйте температуру води перш, ніж занурювати в неї дитину.

• Якщо дитина починає тремтіти, відразу ж дістаньте її з води, обсушіть рушником (волосся теж) і одягніть в сухий одяг.

• Обов'язково сходіть до лікаря, якщо після купання у малюка з'явиться висип або подразнення на шкірі.

• Не беріть малюка на плавання, якщо у нього є ознаки застуди, так як ви ризикуєте сильно погіршити ситуацію.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас