Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чим замінити молоко для немовляти-алергіка

Чим замінити молоко для немовляти-алергіка

Із появою дитини на світ до матері приходять нові питання - чим краще годувати малюка та як справитися із такою розповсюдженою проблемою, як алергія на молоко? Розібратися допомагають фахівці з питань годування дітей першого року життя від “Клубу Турботливих Матусь” відомого бренду дитячого харчування Nestlebaby.com.ua/ua.

Алергія на коров’яче молоко – наскільки це погано?

Чим замінити молоко для немовляти-алергіка
Ознаки алергії - сип, почервоніння, свербіж, дисбактеріоз, розлад травлення та апетиту. Додаткові аналізи можуть виявити конкретний алерген, що є причиною проблем дитини. Іноді ним виявляється коров’яче молоко, а саме молочний білок, і труднощі виникають не лише під час введення прикорму з цільним молоком (у 11-12 місяців), а й на грудному вигодовуванні, через потрапляння коров’ячого молочного білка в молоко матері, що його вживає.

Боротьба із проблемою полягає в обмеженні та усуненні деяких продуктів на деякий час із раціону маляти. Фахівці з дитячого харчування запевняють, що це не завдасть значної шкоди маленькому організмові, адже відмова від 2-3 продуктів майже не впливає на повноцінність усього раціону.

Варіанти заміни коров’ячого молока для дітей першого року життя:

• козине молоко;
• соєве молоко;
• молочні суміші з гідролізатом;
• кисломолочні продукти - кефір, ряжанка, йогурт тощо.

Зазвичай діти, що погано переносять коров’ячий білок, можуть вживати трохи кисломолочних продуктів майже щодня, без появи симптомів алергії та без розладу травлення. Це пов’язано з тим, що закваска цих продуктів частково перетворює білок на більш прийнятний для дитячого кишечника та ферментної системи, тому імунітет не розпізнає його як загрозу. Що соєвих продуктів, слід бути обережними, адже відомі випадки перехресної алергії через подібність білків цих двох продуктів. Тобто, коли в дитини алергія на коров’ячий білок, то висока ймовірність, що також наявна алергія на соєвий білок.

Профілактика алергії в дитини до народження

Чим замінити молоко для немовляти-алергіка
Коли наближається 35 тиждень вагітності, плід вже досить розвинений і великий, жінка може відчувати підвищену потребу в їжі, особливо в углеводах - випічці, макаронах, овочах. Якщо нехтувати порадами терапевтів і без мір захоплюватися солодким та хлібом, то існує ризик подальшої харчової алергії в новонародженої дитини. Доказів прямого зв’язку харчування вагітної та народження алергіка нема, але зауважено, що пристрасть вагітних та матерів, що годують груддю, до солодкого та виробів із борошна підвищує алергічну відповідь у дитини.

Щоб немовля зазнало меншого впливу алергії на здоров’я, слід ще за вагітності дотримуватися гіпоалергенної дієти, усунути з раціону цитруси та екзотичні фрукти, сири з пліснявою, рибну ікру тощо. Отримуючи з кров’ю матері речовини з цих продуктів, печінка плода може накопичувати імуноглобулін, що з народженням вивільняться в кров і спричинять гостру харчову алергію. Тому варто утримуватися від певних продуктів, щоб уберегти майбутнього малюка від проблем.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас