Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Знайомимо малюка з комп´ютером: онлайн ігри і навчання

Знайомимо малюка з комп´ютером: онлайн ігри і навчання
 

Інтерактивні онлайн ігри – прекрасний спосіб розвинути як навички в роботі з комп'ютером, так і отримати перші знання в базових дисциплінах. Дитина може отримати величезну користь від «спілкування» з комп'ютером, але тільки якщо ви допоможете їй навчитися робити це правильно.

Знайомимо малюка з комп'ютером

У наш час комп'ютерна грамотність – необхідна навичка для кожного. Тому знайомити дитину з комп'ютером можна починати вже з дошкільного віку. Однак лише під наглядом батьків і дуже обмежено за часом.

Безпека дитини в Інтернеті є першочерговим завданням кожних батьків. Але в Мережі також є величезна безліч безпечних і корисних для дитини сайтів, розвиваючих і навчальних ресурсів. Як ми вже говорили, навіть ті ж онлайн-ігри будуть сприяти навчанню комп'ютерній грамотності та прищеплювати початкові знання в базових науках.

Так, навіть робота з мишкою – управління з її допомогою курсором на екрані – сприяє розвитку зорово-моторної координації дитини. А онлайн-ігри і додатки, які підходять дитині за віком, можуть навчати його читанню, письму, іноземним мовам; розвивати пам'ять, логічне мислення; прищеплювати базові поняття простору («зверху-знизу», «всередині-зовні» і т.д.).

Як допомогти дитині отримати максимум користі від спілкування з комп'ютером?

Перевірте сайт або гру перш ніж показувати дитині

Не варто довіряти сайту або грі тільки тому, що назва звучить добре. Виділіть час і перевірте ресурс перш ніж заходити на нього з малюком. Якщо ви вважатимете, що шкоди немає, насолоджуйтеся спільним проведенням часу за комп'ютером. Якщо ж ні, пошукайте щось іще.

Поговоріть з дитиною про те, що вона бачить і робить

Коли мова йде про безпеку дитини в Інтернеті, недостатньо бути просто поруч або покладатися на програми батьківського контролю. Ви повинні активно брати участь в «відносинах» дитини з Інтернетом, цікавитися, що вона там робить, пропонувати ресурси, які ви вважаєте хорошими, і стежити за якістю часу, проведеного чадом за комп'ютером.

Дайте дитині можливість грати, як вона хоче

Як дорослий, ви напевно здогадаєтеся відразу, в чому мета гри, і як перемогти. Але не варто відразу ж говорити про це дитині і давати чіткі інструкції. Дайте їй пограти, як вона хоче, і самостійно досягти перемоги.

Дайте дитині розвиватися в своєму темпі

Не хвилюйтеся через те, як швидко чи повільно дитина освоює комп'ютер, наскільки добре у неї виходить грати в ігри, працювати з іншими сайтами та додатками. Головне – приймайте участь, задавайте питання, обговорюйте і давайте стільки часу, скільки потрібно малюкові. Адже процес не такий важливий, як результат.

Обмежуйте час за комп'ютером

Знайомство малюка з комп'ютером має відбуватися повільно і поступово, а не за принципом «у вир з головою». Ранній розвиток дитини має бути повноцінним, і «спілкування» з комп'ютером – лише його частина. Тому 15-30 хвилин за раз буде більш ніж достатньо.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас