Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо зубну щітку за віком дитини

Вибираємо зубну щітку за віком дитини
 

Вибрати правильну зубну щітку дитині може бути дуже непросто, враховуючи всю їхню різноманітність в сучасних магазинах. Дитячі зубні щітки різняться за формами і розмірами, і кожна з них призначена для свого віку, потреб і здібностей. У міру дорослішання щітка вашого малюка, звичайно ж, повинна змінюватися. Наші поради допоможуть вам кожен раз вибирати правильну зубну щітку для свого чада.

Вибираємо зубну щітку дитині

Яким би не був вік вашої дитини, зубна щітка повинна комфортно поміщатися і повертатися в її роті, а також бути зручною для того, щоб тримати її в руці і маніпулювати. Для дітей вибирайте щітки з м'якою щетиною і закругленими краями, щоб вона не пошкоджувала дитячі ясна. Крім того, важливо, щоб зубна щіточка подобалася малюкові, щоб він хотів користуватися нею щодня.

Немовлята та малята до 5 років

Незважаючи на те, що багато батьків використовують мокру ганчірку або марлю, експерти стверджують, що можна користуватися і м'якою зубною щіткою для догляду за ротовою порожниною немовляти, ще до того як у нього з'являться перші зубки. Сьогодні існують зубні щіточки для немовлят з дуже маленькими головками. Користуючись такою щіточкою, ви допоможете маляті підготуватися до чищення зубів два рази на день в майбутньому.

А ось до двох рочків вам вже потрібно привчати малюка чистити зубки самостійно (та він і сам напевно цього захоче). Дитячі зубні щітки для найменших мають маленькі головками і досить великі рукоятки, які легко тримати маленьким дитячим ручкам. Так, в цьому віці дитина ще не здатна адекватно маніпулювати щіткою, щоб самостійно почистити зубки, як треба. Та ви все ж можете дати їй «попрацювати» щіточкою після мами чи тата. Для цього віку (і старше) вже продаються електричні зубні щітки – така може стати хорошим вибором, адже нею буде набагато легше і веселіше чистити зубки, а значить, малюк буде більш охоче нею користуватися.

Діти від 5 до 8 років

У цьому віці чадо вже може повністю самостійно чистити зубки. Зубні щітки для цього віку вже мають більш тонкі ручки, наближені за дизайном до дорослих. Дітлахи початкового і середнього шкільного віку, згідно зі словами експертів, вже володіють необхідними навичками для ретельного чищення зубів, однак дивитися за ними все одно потрібно. Адже дітки цього віку часто лінуються чистити зубки належним чином або зовсім забувають (іноді і спеціально) це робити.

Діти передпідліткового віку

Після 8 років діти вже можуть чистити зубки повністю самостійно. Їхні зубні щітки вже будуть виглядати практично як дорослі, тільки лише мати злегка меншу голівку. Цьому віку підійдуть як звичайні, так і електричні зубні щітки. І ті, і інші очищують зуби і ясна однаково добре, але експерти погоджуються з тим, що в передпідлітковому віці електрична щітка буде кращим вибором, так як вона значно спрощує процес чищення зубів.

Користуємося зубною щіткою правильно

Правильний вибір зубної щітки для дитини – це важливо, але ще не гарантує повноцінний догляд за ротовою порожниною вашого чада. Ви повинні привчити малечу чистити зубки після сніданку і перед сном. І з тих пір, як зубки виростуть і почнуть торкатися один до одного, раз на день обов'язково потрібно чистити їх зубною ниткою.

Коли щетинки зношуються і перестають стирчати вертикально, або після трьох місяців використання, щітку обов'язково потрібно замінити на нову. За словами експертів, дитячі зубні щітки часто доводиться міняти частіше, ніж дорослі.

Купівля правильної зубної щітки сприятиме належній гігієні ротової порожнини, але не забезпечить її без вироблених звичок догляду за зубками і порожниною рота. Тому керуйтеся нашими порадами і покажчиками віку на упаковці і підключайте чадо до вибору нової зубної щітки, щоб у нього було більше мотивації чистити зубки регулярно і якісно. Адже з улюбленою щіткою робити це набагато приємніше і цікавіше!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас