Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Яку іноземну мову вивчити? – Робимо обдуманий вибір!

Яку іноземну мову вивчити? – Робимо обдуманий вибір!
 

Сьогодні іноземні мови стають невід'ємною частиною нашого життя. Вони потрібні нам і в роботі, і в ділових поїздках або подорожах, і дуже корисні для навчання. Крім того, саме вивчення іноземних мов дуже корисне для розвитку – як для дітей, так і для дорослих, і навіть людей похилого віку.

Знання іноземної мови, хоча б тієї ж англійської, значно підвищить ваші шанси на велику зарплату або якнайшвидше просування по кар'єрі; допоможе в навчанні, адже на іноземних ресурсах можна знайти набагато більше корисної інформації; дасть можливість вільніше спілкуватися під час поїздок за кордон.

І це лише основні та найочевидніші переваги, які ви отримаєте від вивчення іноземної мови. Так що, почати вчити мову безперечно варто, і прямо зараз! Ось тільки яку обрати?

Безумовно, якщо ви ще не знаєте жодної іноземної мови, почати варто з англійської. Вона стане в нагоді буквально скрізь – і в роботі, і у відпочинку. Англійську знають у всіх країнах світу, і вона є найпоширенішою у світі. Крім того, знайти хорошу школу англійської мови в вашому місті буде нескладно, адже з англійською дійсно є, з чого вибирати.

Якщо ж ви вже знаєте англійську на потрібному вам рівні або не хочете починати з неї, можна вибрати й іншу мову. Але тут важливо зробити правильний обдуманий вибір, інакше навчання може не принести ані задоволення, ані користі.

Що важливо врахувати при виборі іноземної мови?

Якою мовою говорить більше людей?

Часто, вирішуючи, яку мову почати вчити, люди цікавляться тим, наскільки вона поширена – скільки людей в світі розмовляє тією чи іншою мовою? Але цей підхід не зовсім правильний. Адже, наприклад, китайська та арабська входять в трійку найпоширеніших мов у світі, але вивчивши одну з них, ви навряд чи зможете знайти їй практичне застосування. Крім того, їхні діалекти настільки різноманітні, що навіть люди, що говорять однією мовою, часто не можуть до кінця зрозуміти одне одного.

Тому, вибираючи іноземну мову, вам варто подумати про те, де ви її зможете застосувати. Чи потрібна вона вам в роботі? Чи збираєтеся ви більше пари разів їздити в країну, де нею говорять?

Яка мову «додасть більше балів» вашому резюме?

Вибір іноземної мови за поширеністю, знову ж таки, може бути не найвдалішим. Якщо для просування по кар'єрі вам потрібна саме англійська, тоді безперечно варто вчити її. Але якщо вам необхідно виділитися з натовпу однакових резюме, варто вибрати мову, яка є досить затребуваною, але яку мало хто знає.

Також ваша робота може диктувати потребу в тій чи іншій іноземній мові. Наприклад, якщо ваша компанія співпрацює з Європою, німецька буде дуже доречною, а якщо зі Штатами, то вам напевно стане в нагоді іспанська.

Як ви плануєте користуватися іноземною мовою?

Кількість мовців або кар'єрні вимоги/рекомендації – не найважливіші фактори при виборі іноземної мови. А ось що дійсно важливо – це те, як ви плануєте нею користуватися. Тому спочатку задайте собі питання, для чого ви збираєтеся вивчати мову. Щоб віддати належне своїм іноземним кореням? Щоб дивитися нею фільми і читати літературу? Щоб подорожувати і спілкуватися з місцевим населенням? Щоб зайняти порожню нішу в сфері, де працюєте?

Подумайте і про те, чи збираєтеся ви взагалі спілкуватися обраною вами мовою. Адже якщо ви будете нею тільки читати або слухати, ви ніколи не зможете адекватно нею володіти.

Ваш обдуманий вибір!

Подумавши, навіщо ви хочете вивчати іноземну мову, ви зможете зробити правильний вибір. А якщо вибір ускладнюється тим, що ви хочете вчити ще одну мову лише для себе і власного розвитку, щоб це просто було вашим новим захоплюючим хобі, тоді вибирайте, виходячи з того, культуру якого народу вам цікаво було б пізнати.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас