Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Навчальний і розвиваючий простір для малюків: поради від експертів Монтессорі

Навчальний і розвиваючий простір для малюків: поради від експертів Монтессорі
 

Багатьом сучасним батькам, прагнучи створити найкращі умови для своїх малюків, доводиться не тільки «скидатися» на ремонт садочків, а й самостійно облаштовувати навчальний та розвивальний простір для малечі. Або ж, можливо, ви хочете відкрити свій маленький приватний садочок на дому... Якими б не були ваші цілі, вам напевно стануть в нагоді поради від експертів методики Монтессорі в облаштуванні зони для дитячої творчості, ігор і навчання.

Дійсно, у настільки знаменитої методики Монтессорі є чимало порад не тільки з розвитку, виховання та навчання дітей з самого раннього віку, але і з облаштування творчого простору для дітлахів. Наприклад, експерти Монтессорі рекомендують фарбувати стіни в світлі нейтральні тони, а меблі вибирати також світлі і з натуральних матеріалів. Але є і більш конкретні поради, що стосуються саме груп маленьких дітей. Про те, як облаштувати для них зону для навчання, розвитку і творчості, ми і поговоримо далі.

Облаштовуємо простір для дитячого навчання і творчості

1. Полички, стелажі та ігрові стінки

Для малюків-дошкільнят потрібні дуже низькі полички, стелажі та ігрові стінки (висотою всього близько 40-60 см), щоб діти могли самостійно дотягнутися до того, що на них зберігається. Також бажано, щоб на поличках був невеликий виступ, за який малюк зможе схопитися – цей же виступ допоможе книжкам та іншим речам не падати з полиць навіть під час активної гри.

2. Стільчики і табуретки

У малюків повинна бути можливість самостійно залізти на стільчик і злізти з нього. З цієї причини експерти Монтессорі рекомендують використовувати спеціальні дитячі стільці з коротенькими ніжками і широкою стійкою основою (висотою близько 20-30 см).

3. Меблі для їдальні

Один з ключових принципів школи Монтессорі – навчання незалежності. З цих міркувань рекомендується не користуватися стільчиками для годування (так як без допомоги батьків дитина на нього не сяде), а використовувати звичайні, тільки дитячого розміру, дерев'яні столи і стільці.

4. Предмети декору

У дитячому просторі предмети мистецтва і декору рекомендується розташовувати на рівні очей малечі. Так, облаштовуючи зону для навчання та творчості дошкільнят, вам доведеться дійсно низько повісити всі ці фотографії і картини. Дорослій людині це напевно здасться дивним, але ви ж облаштовуєте простір для дітей. І все, що буде висіти набагато вище їх рівня очей, просто залишиться непоміченим.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас