Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Штучна шкіра для м’яких меблів: переваги і нюанси, як вибрати якісний матеріал

Штучна шкіра для м’яких меблів: переваги і нюанси, як вибрати якісний матеріал

Штучна шкіра досить популярна в оздобленні диванів і крісел, ця практична меблева тканина часто вирізняється стійкістю, зручністю в догляді й розкішним зовнішнім виглядом. Спеціалісти Soloha поділяться, які у неї особливості, у яких випадках вона вам підійде і як правильно дібрати якісний матеріал.

Шкірзам: особливості, типи матеріалів, їхні переваги й вади

Уже давно слід відмовитися від стереотипу, нібито шкірзам – це дешевий і низькоякісний замінник натуральної шкіри, адже сучасні розробки дають змогу створити міцний і довговічний матеріал, який за своїми якостями, передусім, для меблів, є кращим (і дешевшим) варіантом.

Структура штучної шкіри

  1. Основа – це ключовий момент, що впливає на якість готового матеріалу, його міцність, здатність витримувати навантаження й не розтріскуватися. Як правило, основою слугують деякі види трикотажу, неткане волокнисте полотно, деякі види тканин. Найчастіше її додатково обробляють спеціальними розчинами, аби зробити міцнішою, витривалішою до розтягувань та зношування.

  2. Полімерне покриття наноситься на основу за різними технологіями (дисперсія, розчин, розплав). Воно мусить лягти рівномірно і гарно зафіксуватися на основі, аби не було ефекту «целофанового дерматину».

  3. На завершальному етапі шкірзам оздоблюють: шліфують, надають потрібної текстури за допомогою тиснення, фарбують, за потреби, лакують, наносять малюнок тощо.

Цікаво знати! Мабуть, одна з перших причин, через які ви раніше відмовлялися від шкірзаму – його неспроможність дихати і пропускати повітря. Насправді, у сучасному виробництві меблевих тканин, що імітують шкіру, є чимало технологій, за допомогою яких можна забезпечити матеріалу таку здатність. Це спінювання, перфорування, вимивання солей тощо. Тому хороший сучасний шкірзам дихає, і відпочивати на таких меблях цілком комфортно.

Типи шкірзаму

  • Екошкіра – найпопулярніший тип шкірзаму, у виготовленні якого використовується поліуретан (тому друга назва цієї меблевої тканини – ПУ шкіра). «Еко» означає не натуральну шкіру, а екологічно безпечний замінник, який не шкодить довкіллю і здоров’ю людини. Основа – бавовна, що надає матеріалу м’якість і здатність витримувати численні розтягування. На неї наносять кілька шарів поліуретану, який роблять пінистим, аби він міг пропускати повітря.

  • ПВХ-шкіра – матеріал, для виготовлення якого застосовується полівінілхлорид (ПВХ). Останній наносять на волокнисту основу (неткане полотно, трикотаж). Ця меблева тканина дуже стійка до розтягувань, зношування, прямих сонячних променів, вологи.

Широкий асортимент якісної штучної шкіри ви знайдете у магазині меблів Soloha, за приємними цінами і з доставкою по Україні.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас