Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як молодій мамі боротися зі стресом

Як молодій мамі боротися зі стресом

Ймовірно, один з найсильніших стресів в житті жінки – народження дитини. Поява нового життя формує нові смисли, обов'язки і звички. Від багатьох молодих батьків можна почути, що їхнє життя кардинально змінилося після народження первістка. Саме ці зміни випробовують наш організм навантаженнями, що призводять до стресів та нервових зривів. Як мінімізувати стрес, зберігши здоровий глузд? Чому важливо знаходити час на відпочинок? Ми підібрали список простих лайфхаків для молодих мам на кожен день.

Спіть за першої можливості. Спробуйте незважати на незначні або незавершені справи: брудний посуд, пропущений виклик, не зібрані дитячі іграшки тощо. Залиште все і спробуйте поспати. Особливо в денний час, поки малюк теж відпочиває. Всі побутові справи можна завершити, коли малюк бавиться або займається вивченням довколишнього світу.

Споживайте фрукти та овочі. Свіжі фрукти і овочі містять велику кількість вітамінів. Просто не забувайте про це, і до звичного раціону обов'язково додайте декілька найменувань на свій смак. Наприклад, банани містять триптофан, який сприяє виробленню сератоніну в організмі. Якихось два банани можуть допомогти позбутися поганого настрою.

Попросіть чоловіка обійняти вас. Якщо чоловіка немає поруч, обійміть когось з близьких чи друзів. Обійми викликають вироблення окситоцину, ви відчуєте підтримку і безпеку. Якщо вам важко або тривожно, згадайте про цю приємну взаємодію з рідними.

Робіть фізичні вправи. Підберіть декілька вправ з йоги. В інтернеті є безліч статей і відео з вправами. Усього 5-7 хвилин занять з фоновою спокійною музикою знімуть напругу і допоможуть сконцентруватися на головному.

Знайдіть час на розслабляючий масаж. Спеціальні методики антистрес масажу можуть буквально занурити в стан трансу. В умовах постійного стресу це може стати ефективним інструментом для зменшення впливу зовнішніх подразників на організм. Фізична стимуляція біоактивних точок позитивно впливає не лише на наше тіло, але й заспокоює розум.

Прийміть душ. Вода має дивовижну властивість оновлення. Спробуйте уявити, як із струмочками води змиваються всі негативні думки і неприємності загалом.

Смійтеся. Подивіться або почитайте що-небудь смішне. Якщо вам нудно або сумно, сміх точно не стане зайвим. Він гарантовано підніме вам настрій. Доведено, що сміх сприяє подовженню життя.

Отже, народження дитини виснажує організм. У цей період ви особливо вразливі через ослаблену нервову систему. Будь-який, навіть незначний зовнішній подразник може змусити сердитися або плакати, ображатися чи сумувати. Тому не забувайте знаходити час на сон, здорове регулярне харчування з вмістом вітамінів, спілкування з близькими людьми і догляд за собою. Піклуйтеся про себе, дітей, рідних.

Стаття підготовлена за підтримки київської студії масажів "5 массажів" – 5massage.kiev.ua. Студія з професійними масажистами, що пропагують сучасні європейські методики масажу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас