Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Навіщо зберігати пуповинну кров?

Навіщо зберігати пуповинну кров?

Збір та зберігання пуповинної крові дитини – послуга, популярність якої з кожним днем неухильно зростає. Та все ж залишаються ті, хто чув про це мало або взагалі не знає про таку процедуру та її значення. У чому цінність пуповинної крові, як відбувається процедура збору і де її зберігають – розповімо про все докладно.

Пуповинна кров: властивості та особливості

Стовбурові клітини – своєрідний «будівельний» матеріал всіх тканин і клітин нашого організму, незамінний при лікуванні безлічі важких захворювань. Вони є в кістковому мозку, периферичній крові, а також у пуповині. Саме кров з пуповини містить найбільшу кількість молодих і активних стовбурових клітин, які найбільш безпечні для медичного використання, а також рідше викликають ускладнення і відторгнення в разі їхньої трансплантації.

Пупковий канатик новонародженого містить невелику кількість крові плоду. Тому збір пуповинної крові відбувається безпосередньо в момент народження дитини. Це процес швидкий, безболісний і не становить жодної загрози здоров'ю дитини або матері. Зібраний біологічний матеріал передається в Кріобанк, де з нього виділяють стовбурові клітини. Отримані клітини кріоконсервують і зберігають до моменту, поки в них виникне потреба.

Кріозаморожування пуповинної крові і пуповини – довічна страховка для дитини

Порядок забору крові з пуповини затверджено наказом МОЗ України, а процедура її збереження доступна абсолютно всім батькам і повністю виключає ризик ймовірного інфікування крові. Зберігати кров в спеціалізованому банку можна на контрактній основі для особистих потреб, а можна стати донором, здавши біоматеріал для тих, хто потребує лікування, або для подальших досліджень.

Кріобанк Інституту клітинної терапії – єдиний в Україні банк пуповинної крові, що має міжнародну сертифікацію і відповідає стандарту якості ISO 9001. Якість крові не змінюється протягом необмеженого часу завдяки зберіганню в рідкому азоті у спеціальних резервуарах при температурі 196 °C.

Збережений матеріал видається на першу вимогу. Кріобанк Інституту клітинної терапії може доставити до будь-якого медичного закладу в цілковитій безпеці.

Коли і кому можуть знадобитися стовбурові клітини?

Пуповинна кров чудово підходить для потреб клітинної терапії й трансплантології. Найбільше вона затребувана в онкогематології, де захворювання вимагають невідкладного лікування, а в донорській черзі можна провести місяці або роки. Більш того, вчені довели, що пересадка стовбурових клітин з пуповинної крові при лейкозі має більшу ефективність, ніж трансплантація кісткового мозку. Сьогодні ведуться активні дослідження їхнього потенціалу, вже є вдалий досвід застосування пуповинної крові в лікуванні серцево-судинних захворювань, при тяжких порушеннях імунної та ендокринної систем.

Пуповинну кров новонародженого можна також використовувати для лікування інших членів сім'ї – батьків, братів та сестер, іноді навіть двоюрідних. Найбільшою є сумісність між рідними братами та сестрами.

Зберегти пуповинну кров – означає забезпечити своїй дитині в разі гострої необхідності постійний доступ до стовбурових клітин зі 100% імунологічною сумісністю. Тисячі успішно проведених трансплантацій стовбурових клітин, взятих з пуповини, які допомогли врятувати життя хворим із захворюваннями, які раніше вважалися невиліковними – головне підтвердження. Однак вибір завжди залишається за майбутніми батьками.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас