Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чим дихає Ваша дитина у школі чи садочку?

Чим дихає Ваша дитина у школі чи садочку?

Будемо відверті, якість повітря в українських школах та дитячих садочках далека від ідеалу. Якщо показники температури та вологості вчителям ще вдається тримати у рамках ДБН-ів (18-22℃, вологість повітря 40-60%), показники якості повітря (рівень CO, CO2, VOC) залишаються невтішними.

Якість повітря, яким дихають Ваші діти у школі та садочку обумовлює їх фізичний та емоційний стан, здатність засвоювати нові знання, активно розвиватись та почувати себе щасливим. Проте, сучасні заклади освіти далеко не завжди здатні запропонувати необхідні для здоров’я дітей умови.

Неякісна вентиляція спричиняє загострення алергії

Більше 30% людей у світі є схильними до алергії, в деяких країнах ця цифра сягає 44% та продовжує зростати. Найбільш несприятливими для алергіків є закриті не вентилюємі приміщення із забрудненим повітрям (CO, CO2, NO2, формальдегіди, алергени (пилок та пух рослин), які накопичуються у навчальних аудиторіях. За відсутності постійно діючої ефективної вентиляції класів, концентрація СО2 та інших забрудників повітря зростає, спричиняючи зниження уваги та концентрації, головний біль, сухий кашель, ускладнене дихання, спазм бронхів та приступи астми ー особливо у схильних до алергії дітей.

Основні забрудники повітря в приміщеннях
Забрудник повітря Симптоми
CO – чадний газ погіршення самопочуття, задуха, смерть
CO2 – вуглекислий газ погіршення самопочуття, зниження працездатності, головний біль
NO2 – діоксид азоту важке дихання, спазм бронхів, астма та інші захворювання легень
Формальдегіди гострі отруєння
Радон безсимптомно / рак
Пилок та пух рослин, пил алергічні симптоми, астма

Чому провітрювання через вікна недостатньо?

Як показує практика, більшість шкіл проводять провітрювання класів шляхом відкривання вікон як єдиний засіб вентиляції навчальних приміщень. Таке вентилювання приміщень проводиться здебільшого на перервах (10-15 хв раз на годину) та не забезпечує достатній повітрообмін приміщень. Рівень вуглекислого газу (СО2) починає зростати одразу після закриття вікон та швидко минає безпечні для здоров’я дітей межі.
Вимірювання рівня СО2 у школі (м. Вінниця)
Вимірювання рівня СО2 у школі (м. Вінниця)

Чому в класах потрібна механічна вентиляція?

Для повноцінного повітрообміну приміщень (видалення відпрацьованого та припливу свіжого повітря) необхідна постійно діюча механічна система вентиляції. Сучасні системи вентиляції забезпечують одночасний приплив та витяжку повітря. Все більшу популярність набирають децентралізовані системи вентиляції з рекуперацією тепла. Вони розрізняються за розміром, показниками повітрообміну, матеріалом теплообмінника та складових частин, проте покликані забезпечити вентиляцію зі збереженням теплової енергії. Найбільш безпечним для здоров’я та продуктивним є варіант рекуператора з мідним теплообмінником (рекуператор PRANA).

Як виглядає вентиляція PRANA у школах та садочках

Think Global Lviv
Think Global Lviv

Школа дружня до дитини
Школа дружня до дитини

Наш дивокрай (Львів)
Наш дивокрай (Львів)

Дитячий садочок (м. Винники)
Дитячий садочок (м. Винники)

Філософія PRANA - це культура дихання

Цінність чистого повітря для здорового життя та розвитку неможливо переоцінити. За один раз людина вдихає 400-500 мл повітря, з яким до організму надходить кисень, необхідний для окисно-відновлювальних процесів (метаболізму). Сучасний стан повітря в закритих приміщеннях характеризується недостатнім рівнем кисню, високим вмістом СО2, вологи та іншими забрудниками повітря, які негативно впливають на здоров’я людини. Для дійсно здорового рішення навчальні класи рекомендовано забезпечити децентралізованими системами вентиляції. Все більшу популярність набирають рекуператори ー припливно-витяжні системи вентиляції, які забезпечують одночасне видалення відпрацьованого повітря та приплив свіжого. Рекуператори на основі мідного теплообмінника зарекомендували себе як безпечна і проста у керуванні система вентиляції, що створює здоровий мікроклімат приміщень (внормовує вологість, попереджує розвиток грибку та плісняви, знезаражує припливне повітря).

На відміну від реверсивних провітрювачів, які використовуються лише попарно, рекуператорів PRANA потрібно у 2 рази менше (від 1 вентсистеми на приміщення).

Одна з головних соціальних цілей компанії PRANA ー збереження здоров’я населення шляхом впровадження екологічних інноваційних технологій вентиляції. Компанія PRANA ー один з лідерів українського ринку вентиляційного обладнання. Команда інженерів та проектантів з багаторічним досвідом, власне виробництво та кліматична лабораторія дозволяють запропонувати користувачам індивідуальні рішення енергоефективної вентиляції приміщень будь-якого призначення. Рекуператори PRANA ー популярна серед українських та зарубіжних шкіл, дитячих садочків, студій раннього розвитку система вентиляції.

Замовити консультацію спеціаліста з вентиляції:

+38 (032) 232-53-39
+38 (067) 153-99-31
+38 (050) 538-82-92
sales@prana.org.ua
www.prana.org.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас