Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Овечий сир: цікаві факти

Овечий сир: цікаві факти

Яскраве пакування різноманітних сортів сиру, які вже давно вмостилися на прилавках наших магазинів, далеко не завжди гарантують покупцю можливість придбати справжній якісний сир. А особливо, якщо це рідкісні чи маловідомі сорти сиру, як от овечий сир. Який він, справжній овечий сир, скільки може коштувати та де купити – ми вирішили усе розповісти.

Який він овечий сир

Для тих, хто вважає, що вівці здатні приносити користь тільки у двох випадках: для вовни і для м'яса, мушу сказати, що вони дуже помиляються. Сир з овечого молока один з найстаріших у світі продуктів харчування. Його почали виготовляти ще кочові народи. Згодом асортимент виробів із молока овець значно збільшився. Молочні заводи почали виробляти не тільки сири, а і йогурти та інші кисломолочні вироби.

У овечому молоці більше жиру, ніж у коров'ячому або козячому. Тому воно важче перетравлюється організмом людини. А з іншого боку, воно багате на вітаміни та є ідеальним продуктом для людей, які стикаються з проблемою виснаження чи недоїдання. Окрім того, саме ці характеристики дозволяють сиру тривалий час дозрівати, не псуючись та не втрачаючи товарного вигляду.

Не вирішили який купити найкращий овечий сир до вашого столу? Спробуймо з’ясувати його різновиди.

Види овечого сиру

Є багато видів овечих сирів, але ми вирішили виділити найпоширеніші.

І одним з найвідоміших сирів у світі є Рокфор. Його виготовляють із чистого овечого молока. Він має характерний пряний запах та особливий смак, а також невеликі сині плями плісняви. Кожен, хто скуштував шматочок цього делікатесу переконається, що його недарма вважають одним із найкращих блакитних сирів у світі. Батьківщиною Рокфора вважають Францію.

Сир Манчі, до речі, один з найкращих сирів у світі, можна зберігати більше трьох років, оскільки з часом цей вид сиру змінює смак і текстуру.

Святий Паулін – сир, який менш поширений в Україні, але його дуже полюбляють у Франції. У ньому жовта, м'яка, масляниста і закрита маса, без молочної кислинки. Його тонка шкірка та насичений жовтий колір утворюється при обробці водою та соленим розсолом. Сир обробляють пластичними смолами або парафіном.

Бринза – ще один поширений сир з овечого молока. Його полюбляють у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Найбільше виготовляють бринзи у гірських районах Закарпатської та Івано-Франківської областей. Бринза належить до сичужних сирів. Для правильного згортання та визрівання у виготовленні сиру використовують спеціальний фермент із шлунку свійських тварин. Бринза може мати різноманітну витримку та солоність. Цей продукт надзвичайно популярний у більшості регіонів України.

Висновок

В останні роки сироваріння почало набувати популярності серед українських фермерів. Але якісного товару ще недостатньо. І причин цього багато: продукт потребує оформлення великої кількості документів, а фермерам бракує досвіду просування товару на ринок.

Овечі сири – справжнє древнє ремесло, яке передається майстрами своєї справи із покоління у покоління. Вони наче несуть у собі дивовижну таємницю створення чуда. Як і з чим споживати овечі сири та що таїться за кожним етапом приготування – про це ми розповімо наступного разу. А купити овечий сир з доставкою можна в Сирні Мандри - https://cheesemandry.com/product-category/sheep/

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас