Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Діркопробивач: що врахувати при виборі?

Діркопробивач: що врахувати при виборі?

Канцтовари покликані зробити наше життя простішим, пришвидшити та полегшити певні робочі процеси. Важко не розгубитись серед усього розмаїття цих пристосувань.

Якщо Ви офісний працівник чи студент, або ж ваша діяльність тісно пов’язана з великими обсягами паперів, Ви точно знайомі з проблемою підшивання документів до теки. Існує кілька методів виконання цього завдання. Розглянемо той, що потребує перфорації документа, тобто створення спеціальних отворів під швидкозшивач чи кільця папки-реєстратора.

Діркопробивач – пристрій, що призначений створювати отвори у сторінках документів для подальшого їх прошивання.

Кілька цікавих фактів з історії

Діркопробивач для паперу був запатентований у 1886 році. Його винахідником був німецький купець та підприємець Фрідріх Зьоннеккен. Саме йому ми також завдячуємо появі швидкозшивача – теки для підшивання паперів з перфорацією від діркопробивача.

Гостра потреба в організації документів була спричинена стрімким розвитком бюрократії. Приблизно у цей же період був винайдений інший канцелярський прилад для прошивання паперів – степлер.

Діркопробивачі бувають різних видів. Перш за все варто розрізняти їх за кількістю ножів, а відтак – отворів. Найбільш звичний для нас – варіант на 2. Однак зустрічаються також з 1, 4, 5, 6 та 8 ножами. Діаметр отворів та відстань між ними повинні відповідати міжнародним стандартам. Це забезпечує суміжність перфорованої документації з теками різного типу.

Спектр використання діркопробивача є дещо ширшим, та виходить за рамки діловодства. Варіантом з одним ножем раніше помічали використані квитки. Ним робили отвори у водійських правах, чим позначали серйозні порушення правил дорожнього руху. Також діркопробивач використовували для позначення гральних карт, щоб запобігти їх заміні у ході гри.

Якщо Ви хочете купити діркопробивач, візьміть до уваги, що вони бувають різної потужності. Вона визначається кількістю аркушів, у яких пристрій може зробити отвори за один раз. Для незначних обсягів достатньо потужності 10-12. При більшому документообігу варто взяти модель, що може впоратись із 40 аркушами. Якщо ж діркопробивач потрібен Вам для створення брошур – оберіть варіант з потужністю 100. Не варто намагатись використовувати пристрій для більшої кількості аркушів, аніж передбачено даною моделлю, оскільки, це може спричинити до поломки.

Більшість сучасних діркопробивачів оснащенні лінійкою. Вона розташовується в основі пристрою, та висовується на потрібну довжину. Позначки на ній дають можливість з разу в раз робити отвори на однаковій відстані від краю аркуша.

В основі діркопробивача також знаходиться папероприймач. Після прорізування отвору туди потрапляють залишки паперу.

Згадаємо також про різновид пристрою, що призначений для декорування аркушів. Це – фігурний діркопробивач. Отвори від нього мають форми предметів чи орнаментів. Цей варіант використовується у рукоділлі, особливо поширений у скрапбукінгу. Він, у свою чергу, поділяється ще на кутовий (для вирізування візерунку в куті аркуша) та бордюрний (по краю).

Розуміючи призначення й особливості, Ви зможете обрати оптимальний для себе варіант діркопробивача https://www.chaspik.ua/drkoprobivach-c169/

Якісне сучасне канцелярське приладдя допоможе Вам раціонально організувати робочі процеси та зробити їх більш ефективними.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас