Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як спів може сприяти навчанню і розвитку дитини?

Як спів може сприяти навчанню і розвитку дитини?
 

Спів може посприяти навчанню і емоційному розвитку дитини.

Так чи інакше, дітлахи з самого раннього віку знайомляться зі співом. Спочатку батьки співають їм колискові, потім пісеньки часто-густо зустрічаються в улюблених мультиках, а ще трохи пізніше малюк сам починає вивчати перші пісеньки. Як би там не було, та спів відіграє важливу роль у розвитку дитини.

Освітня цінність співу для дітей

Спів сприяє вираженню дитячих емоцій і покращує здатність дітей спілкуватися. Крім того, це – відмінне тренування м'язів губ і язика, що поліпшує дикцію дитини. Але, мабуть, найбільша користь співу полягає в постійному повторенні вивчених слів – тобто, постійному тренуванні пам'яті.

Заучування інформації, яка асоціюється з мелодією, відбувається набагато швидше у дітей. Зверніть увагу: більшість дітей заучують алфавіти в вигляді пісеньок, а не просто шляхом перерахування букв в потрібному порядку.

І навіть у міру дорослішання дитини спів залишатиметься дуже корисним для неї. Зокрема, він може служити відмінним навчальним інструментом для дітей. Спів може стати креативним і веселим способом вивчити ту інформацію, яка погано дається дітлахам або є для них абсолютно нудною. Адже малеча не сприймає спів, як працю або серйозну роботу.

Спів у групі

Співати, звичайно ж, краще не поодинці. Тому добре, якщо дитина буде відвідувати музичні заняття або хор – крім названої вище користі, чадо також зможе завести нових друзів і навчитися працювати в команді.

Як зробити так, щоб дитина співала більше?

• Використовуйте веб-ресурси, книги, диски тощо, знаходьте музичні ігри, щоб показати дитині, що спів – це весело.

• Запишіть дитину на музичні гуртки або в шкільний хор.

• Спробуйте співати казки перед сном, і нехай малюк вам підспівує.

• Вигадуйте пісеньки, щоб допомогти дитині запам'ятати складні слова, формули, орфографічні та інші правила.

• Мотивуйте дитину співати просто по дому, підспівувати пісням на радіо, по телевізору або в машині.

Спів – це не тільки корисно, а й весело! Співайте самі і разом з дітлахами, допомагаючи їм розвиватися у такий простий і цікавий спосіб.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас