Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли дітей можна вчити зав´язувати шнурки самостійно?

Коли дітей можна вчити зав´язувати шнурки самостійно?
 

Дітлахам дійсно складно навчитися зав'язувати шнурки. Цей важливий навик вимагає і чималої роботи мозку, і дрібної моторики. І якщо ви вже кілька місяців безуспішно намагаєтеся навчити малюка зав'язувати шнурки, можливо, він ще просто до цього не готовий.

Навчитися зав'язувати шнурки – одне з найскладніших завдань для дітей. Для цього їм потрібно запам'ятати послідовність дрібних дій, та ще й скоординувати роботу обох ручок. Тому готовими до цього етапу вони стають лише в років 5-6 (хоча тут теж можуть бути винятки, і деякі дітки можуть бути готові вчитися зав'язуванню шнурків раніше).

Дівчата можуть вчитися зав'язувати шнурки раніше за хлопчиків, так як у них швидше розвивається дрібна моторика (а у хлопчиків швидше розвивається велика). З тієї ж причини дівчатка, як правило, освоюють цю навичку до 6 років, а хлопчики до 7-річного віку.

Простий спосіб дізнатися, чи готова дитина вчитися зав'язувати шнурки – це тест з олівцем: чи може вона крутити олівець між великим, вказівним і безіменним пальцями, провернувши його 5 раз і не впустивши? При цьому тест потрібно провести на кожній руці окремо.

Крім того, багато що тут залежатиме від відношення. Тому ви, як батьки, повинні переконатися в тому, що у чада є бажання вчитися самостійно зав'язувати шнурки. Постарайтеся зрозуміти, чи дійсно дитині цікаво вчитися цьому новій навичці. Або, можливо, це вам зараз більше потрібно, ніж чаду?

А у скільки років ваш малюк навчився зав'язувати шнурки?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас