Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як правильно вибирати і їсти суші?

Як правильно вибирати і їсти суші?

Любите замовляти суші додому? Вас запросили до суші-бару? Хочете створити гарне враження на побаченні? Як би там не було, якщо ви не дуже розбираєтеся в японській кухні, вибрати суші вам може бути непросто. А як їх їсти цими паличками...

Незалежно від того, чи замовляєте ви суші з доставкою від smaki-maki.com, чи будете їсти їх в ресторані, вам важливо розуміти, що означають їхні назви, а також дотримуватись етикету споживання цього японського делікатесу. Цими тонкощами з нами поділилися фахівці сервісу Smaki-Maki.

Вибираємо суші: що це за риба?

Чи замовляєте ви суші (роли), чи сашимі (нарізана сира риба), ви напевно зіткнетеся з дивними назвами. Як правило, ці назви ґрунтуються на назві риби або морепродукту, з яких готується страва. Щоб вам було простіше розібратися:

Магуро (тунець) - класична риба в японських стравах, яка має темний рожевий колір.

Сяке (лосось) - він може бути свіжим або копченим, і суші з ним будуть дуже смачними.

Ебі (креветка) - в суші можуть використовуватися найрізноманітніші креветки, але найчастіше це так звані солодкі креветки амаебі.

Унагі (вугор) - характеризується незвичайним солодкуватим смаком.

Кані (краб) - як правило, в наших країнах використовується м'ясо сніжного краба.

Користуємося паличками правильно і вчасно

Отже, ви змогли вибрати і замовити суші, які припадуть вам до смаку. Але треба ж ще й упоратися з цими паличками... Насправді, замовляючи роли, а не сашимі, ви можете зітхнути з полегшенням. Адже нігірі і макі суші (а також каліфорнію, філадельфію і т.д.) можна їсти руками. Коли ж мова йде про сашимі, палички обов'язкові. Тут у вас є вибір: попросити навчальні палички, перев'язані резинкою, або подивитися посібники для навчання в інтернеті і навчитися справлятися паличками з упевненістю.

Правила суші-етикету

1. Ніколи не показуйте паличками на людину. Це вважається дуже грубим жестом, навіть грубішим ніж вказувати на когось пальцем.

2. Ні в якому разі не передавайте їжу за допомогою паличок. У японських буддистів, коли померлого члена сім'ї кремують, його кістки передаються з паличок в палички. Не варто псувати цим апетит.

3. Не змішуйте васабі з соєвим соусом. Замість цього наносіть гостру приправу на самі суші, перш ніж вмочити їх в соєвому соусі. І намагайтеся не намазувати купу васабі на суші: так, така гостра їжа – це прикольно, але образливо для суші-шефа.

4. Використовуйте імбир, тільки щоб освіжити смакове сприйняття. Не потрібно його їсти просто так разом з суші, імбир призначений лише для того щоб освіжити смакове сприйняття між стравами або після їди.

5. Не налягайте на соєвий соус. Не потрібно топити суші в соусі. Насправді, лише та частина, в якій є риба, повинна торкатися соєвого соусу. При цьому суші в ньому потрібно лише злегка вмочати.

6. З’їдайте за один раз. Зверніть увагу на те, що всі суші робляться такого розміру, щоб цілком вміститися в роті. Якщо ви почнете кусати рол або намагатися ламати його паличками, він почне розсипатися. Це не тільки негарно, але й нешанобливо по відношенню до суші і шефу.

Як бачите, багато правил суші-етикету досить незвичні для нас. Але спробуйте їх дотримуватися, щоб почати долучатися до справжньої культури поїдання суші.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас