Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Корисні лайфхаки з домашкою

Корисні лайфхаки з домашкою
 

Домашка – дітки її або люблять, або ненавидять. І найчастіше зустрічається саме другий варіант. До того ж, і більшість батьків так само ненавидять робити уроки з дитиною, як і сам учень. Але як до них стався, домашні завдання повинні бути зроблені. Тому ми пропонуємо вам корисні лайфхаки, які допоможуть посадити школяра за домашку і змусити її зробити.

Лайфхаки, які допоможуть краще і швидше справлятися з домашкою

1. Обладнайте місце для навчання (і бажано, також портативне)

Багато експертів говорять про те, що потрібно створити робочий простір для школяра, де все буде налаштовувати на навчання. Тільки ось малеча зазвичай хоче робити домашку там, де знаходиться вся сім'я, будь то на кухні, у вітальні перед телевізором або у дворі приватного будинку. Тому добре б передбачити якийсь портативний набір для школяра, з яким він зможе «мігрувати» по дому з домашкою.

2. Спробуйте вчитися стоячи – для продуктивності та здоров'я

Офісні працівники по всьому світу все частіше роблять вибір на користь столів для роботи стоячи. Це набагато корисніше для хребта, контролю за вагою і енергійності. Ваші дітки тільки виграють від такого інноваційного підходу. Кухонний острів, широка барна стійка – підійде, яка завгодно поверхня для роботи стоячи. Якщо ж вашому школяреві зовсім не подобається такий підхід, спробуйте замінити його стілець або крісло фітболом – на це він напевно погодиться.

3. Перевірте, чи правильно дитина тримає ручку

Якщо дитина неправильно тримає ручку, її рука може швидко втомлюватися від письма, і навіть боліти. Простий спосіб навчити чадо правильно тримати ручку – це покласти йому в долоньку зім'яту серветку, а потім дати писати ручкою, не випускаючи серветку з руки. Під час такої вправи дитячі пальчики магічним чином стають в правильне положення.

4. Розділяйте і володарюйте

Якщо у вас не одна дитина, то посадити дітей за домашку одночасно може бути дійсно складно. У цьому випадку, щоб дітки не відволікали один одного, вам варто поставити перегородку між їхніми робочими місцями, за принципом, як це роблять в офісах. Такі перегородки не тільки допоможуть дітлахам зосередитися на виконанні домашнього завдання, а й можуть послужити органайзерами для дрібних канцелярських приналежностей, якщо ви оснастите їх кишеньками або міні-поличками.

5. Заведіть спеціальний календар

Купіть недорогий календарик або роздрукуйте з інтернету, а потім дайте дитині скласти свій власний графік. У календарі йому потрібно вказати не тільки важливі події в школі, але і кожен день розписувати по днях, коли потрібно зробити те чи іншу домашнє завдання. А потім, звичайно, слідувати встановленому графіку.

6. Рутина, рутина, рутина

Встановіть жорсткий режим виконання домашньої роботи. Особливо це важливо для дітей, які ніколи не хочуть сідати за домашку, і для яких робити уроки після школи – справжні тортури. Виділіть точний час після школи, і кожен день в цей час виконуйте домашні завдання. Так дитина звикне до встановленого графіку, і посадити її за домашку буде простіше.

7. Спробуйте техніку Pomodoro

Це техніка тайм-менеджменту, спрямована на ефективне виконання завдання шляхом вбудовування пауз для відпочинку в робочий час. Ви можете поставити таймер на певний час, і коли він проходить, настає перерва. Такий підхід підійде дітлахам будь-якого віку. Встановлюйте на роботу короткі відрізки часу, наприклад, по 10 хвилин, після яких обов'язково йде перерва в 5 хвилин. Це для малюків, а діткам постарше можна встановлювати більш тривалий час для роботи – скажімо, 20-25 хвилин. Ви здивуєтеся, наскільки таймер мотивує дітей до праці.

8. Навчіться друкувати на клавіатурі

Коли школяреві почнуть задавати додому реферати та доповіді, від його навичок роботи з клавіатурою буде багато в чому залежати час, який він витрачає на пошук інформації в мережі і виконання таких завдань. Тому вчитися друкувати на клавіатурі варто почати трохи раніше.

9. Робіть свою домашню роботу, а не їхню

Малечі подобається, коли мама сидить поруч – в таких випадках діти набагато охочіше беруться за домашку. Але вам не потрібно робити уроки за дитину. Так, сядьте поруч, але займіться своєю домашньою роботою – порахуйте комуналку, підготуйте документи на завтрашній день, пошукайте цікаву інформацію або навчальні курси для своєї професії, які допоможуть підвищити вашу кваліфікацію. А якщо у дитини виникнуть проблеми з домашкою, ви тут же зможете допомогти. Але поясніть, що у кожного є своє домашнє завдання, яке він повинен зробити.

10. Винагороджуйте за старання

Не забувайте разом з малечею проводити час після домашки, займаючись чимось цікавим. Це буде служити винагородою за всі докладені зусилля.

11. Зробіть домашку частиною реального життя

Практично в кожному домашньому завданні будуть опрацьовуватися важливі знання, які можна застосувати в повсякденному житті. Наприклад, ті ж походи в супермаркет допоможуть повторити математику і навчити економити, а реклама уздовж дороги – відмінний привід потренувати читання і вимову, а можливо, і знання деяких іноземних слів. Говоріть про науку і нові знання, надбані дитиною, за вечерею. Є дійсно багато способів підштовхнути дитину до навчання і показати, що це корисно в реальному житті.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас