Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як спланувати і дотримуватися бюджету на новорічні свята?

Як спланувати і дотримуватися бюджету на новорічні свята?
 

Новорічні свята – це сезон чарівництва і подарунків! Проте також це і сезон витрат...

Позбавтеся передноворічного стресу, спланувавши святковий бюджет і дотримуючись його. Такий план передсвяткових і святкових новорічних витрат допоможе не тільки мінімізувати стрес перед святами, але і не розоритися на подарунках і інших витратах на свята.

Як спланувати новорічний бюджет і дотримуватися його?

#1: Для початку складіть список всіх витрат, пов'язаних з новорічними святами

Почніть зі складання списку передсвяткових і святкових витрат, яких ви очікуєте в новорічний період: корпоратив, подарунки, пакувальний папір, листівки, продукти до новорічного столу, новий наряд, благодійність і т.д. Так ви хоча б будете розуміти, скільки грошей вам доведеться витратити. Багато людей, думаючи про новорічні свята, рахують лише кошторис на подарунки, після чого дивуються в січні «куди поділося стільки грошей?».

#2: Визначте ліміт витрат в новорічний період

Визначте, скільки грошей ви можете витратити на новорічні свята і подарунки. При цьому це повинні бути не ваші останні гроші, а відкладені або ті, які ви можете відкласти, не на шкоду собі. Не плануйте витратити більше, ніж можете собі дозволити, а потім відпрацювати: купувати новорічні подарунки в кредит або беручи гроші в борг – завжди погана ідея.

#3: Виділіть гроші для кожної категорії

Виділений на свята бюджет розбийте за категоріями, виділивши окремі суми на подарунки, святкування, наряд і т.д. Знаючи, скільки ви можете дозволити собі витратити на кожен подарунок, ви значно звузите вибір і швидше знайдете, що купити.

#4: Згідно з бюджетом, складіть список покупок

Складіть список для передноворічного і шопінгу. Якщо це подарунки, запишіть по 2-3 ідеї для кожної позиції з огляду на запланований на неї бюджет. Якщо ви сплануєте заздалегідь головні покупки, то зможете встигнути купити хороші подарунки за хорошою ціною або зі знижками, особливо з огляду на можливість скористатися пропозиціями Чорної П'ятниці.

#5: Відстежуйте свої покупки

Почавши шопитися до новорічних свят, позначайте все, що ви вже купили. Завжди беріть з собою список покупок і складений бюджетний план на новорічні свята. І постійно порівнюйте з бюджетом – чи все йде за планом? Так ви зможете уникнути перевитрат.

Лайфхак: Збережіть складений бюджет і список покупок з відмітками, які ви зробите після новорічного шопінгу, на наступний рік. Так вам буде простіше прорахувати бюджет на наступні новорічні свята.

Інші корисні поради

• Скупляючись до новорічних свят, намагайтеся розраховуватися тільки готівкою. Оплачуючи покупки карткою, а особливо кредиткою, дуже легко вийти за рамки святкового бюджету.

• «Вичавіть максимум» з розпродажів Чорної П'ятниці. З цими знижками ви можете дійсно добре заощадити.

• Онлайн-шопінг також може бути більш вигідним. Ви можете користуватися промокодами або хоча б просто порівнювати ціни в різних магазинах, вибираючи найбільш вигідні пропозиції.

• Завжди купуйте на пару подарунків більше, ніж вам потрібно. Це повинні бути універсальні подарунки «про запас» на випадок, якщо вас несподівано запросять в гості або до вас прийдуть в гості люди, на яких ви не розраховували.

• Постарайтеся відкласти трохи більше, ніж ви рахували за своїм бюджетом, так як новорічний сезон сповнений непередбачених витрат!

А в наступному році почніть відкладати на свята заздалегідь – так ані новорічний сезон, ані весілля, новосілля і дні народження знайомих, не застануть вас зненацька!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас