Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина не зацікавлена в навчанні – як боротися з проблемою?

Дитина не зацікавлена в навчанні – як боротися з проблемою?
 

Дитина, зацікавлена у навчанні, з самого початку має перевагу в школі. Вона із задоволенням справляється з новими викликами, цікавиться новою інформацією, вона дізнається більше і отримує від цього задоволення (а не робить це заради оцінок). Але, на жаль, не всі діти хочуть вчитися. Що ж в цьому випадку можуть зробити батьки?

Як стимулювати інтерес до навчання у дитини?

Винагороджуйте за успіхи

Один з найкращих стимулів вчитися для дитини – це винагорода за успіхи і досягнення. І мова не про цінні подарунки, а про похвалу. Дітлахам подобається, коли батьки говорять, що пишаються ними, і цього схвалення їм ніколи не буває багато. Вішайте всі грамоти школяра на стіну, всі його значущі роботи, розповідайте бабусям і дідусям про те, які успіхи в навчанні робить ваша дитина.

Ставтеся до цього простіше

Дітки вчаться набагато старанніше і досягають більших успіхів, коли батьки ставляться до цього спокійно. Напруженість і занепокоєння затуманюють думки малюка, ускладнюючи засвоєння навіть базових понять. Тому показуйте школяреві свій спокій і впевненість в його силах, і він буде набагато краще справлятися з проблемами, що стоять перед ним. Проявляйте інтерес

Ваш непідробний інтерес до навчання дитини буде підстьобувати і її вчитися. Запитуйте свого школяра про предмети, які він зараз вивчає, про те, які уроки були сьогодні і чекають завтра, про домашку, тести і контрольні. Все це покаже, що вам не все одно, що ви щиро цікавитеся навчанням дитини і дбаєте про нього. А ця турбота, в свою чергу, буде стимулювати його вчитися краще.

Прищеплюйте добре ставлення до вчителів

Подобається вам це чи ні, та реальність така, що відносини між учителем і учнем впливають на ставлення дитини до навчання. Якщо дитина добре ладнає з учителем, вона буде вчитися з більшим бажанням і інтересом, відповідно, краще засвоюючи предмет. Тому постарайтеся прищепити дитині позитивне ставлення до викладачів, щоб її відношення до навчання було таким самим.

Змушуйте фокусуватися на навчанні

Вчитися набагато простіше, якщо сконцентруватися тільки на цій справі. Скажіть дитині прибрати всі відволікаючі фактори, як телевізор або телефон, поки вона робить домашку. А на уроках попросіть не спілкуватися з однокласниками – для цього є зміни. Навчивши дитину концентруватися на одній справі, ви зробите їй велику послугу, адже в майбутньому це призведе до ефективності і в інших справах, завдяки чому дитина зможе справлятися з ними успішніше за однолітків.

Привчайте задавати питання

У школяра має бути можливість задавати питання, коли він чогось не розуміє або цікавиться додатковою інформацією. На жаль, це не завжди виходить зробити в класі, повному учнів. Але ви можете привчити дитину піднімати руку, щоби поставити питання вчителю. І поясніть, що якщо на уроці у викладача не було можливості відповісти на питання, спитати можна після заняття. Крім того, питати можна у батьків, бабусь-дідусів і знайомих дорослих, обізнаних в тому чи іншому предметі.

Привчайте слухати

Уміння слухати – дуже важливий навик в нашому житті, в тому числі і для навчання. Дитина, якиа не слухає, упускає важливу інформацію, без якої їй складно буде домогтися успіхів у навчанні. Згодом через невдачі прагнення вчитися згасає. Тому вчіть дитину слухати і грайте з нею в ігри на розвиток цієї навички вдома.

Розширюйте інтереси

Дитина буде вчитися з більшим ентузіазмом, якщо у неї буде широке коло інтересів. Крім школи учень повинен брати участь і в інших проектах (наприклад, екологічних) або відвідувати гуртки та секції (спорт, мистецтво тощо). Чим більше у нього буде досягнень в різних сферах, тим більше бажання буде вчитися далі.

Знаходьте час на ігри

Тільки лише працювати без відпочинку – це неефективна стратегія. Так ви не зможете мотивувати дитину вчитися. Звичайно, школяр повинен старатися, але також у нього має бути час для відпочинку і розваг. І цей час потрібно вписати в його щоденний графік. Тільки добре відпочиваючи, ваша дитина зможе вчитися із задоволенням і досягати нових висот!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас