Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Кровоточивість ясен, зрушення зубів і інші «сюрпризи» ротової порожнини під час вагітності

Кровоточивість ясен, зрушення зубів і інші «сюрпризи» ротової порожнини під час вагітності
 

Ваші зуби, ясна і загальний стан порожнини рота може бути не першим, про що ви думаєте, дізнавшись про вагітність. Але їх здоров'я важливе завжди, і особливо під час вагітності. Тому сьогодні ми поділимося з вами інформацією про те, що важливо знати про здоров'я порожнини рота майбутнім мамам.

Яке відношення ротова порожнина має до вагітності?

Відвідування стоматолога – це те, чим, як вам може здатися, можна знехтувати. Адже під час вагітності вам потрібно пройти сотні інших оглядів і аналізів, а за зубами ви і так ретельно доглядаєте. Але ні! Гормони вагітності впливають на роботу всього організму, в тому числі і на стан зубів і ротової порожнини. І, як стверджують експерти, здоров'я ротової порожнини потрібно не тільки підтримувати як зазвичай, воно повинно стати для вас пріоритетним.

Під час вагітності відбуваються значні гормональні зміни, які роблять майбутніх мам більш схильними до запалень ясен і їх кровоточивості. Аналогічно, якщо під час вагітності жінка страждає від захворювань ясен, це може стати причиною передчасних пологів або маленької ваги у малюка. Також збільшується ризик карієсу, так як через блювотний рефлекс майбутній мамі може бути складно ретельно почистити зуби. Крім того, під час вагітності вам потрібно сильно стежити за здоров'ям і підтримувати імунну систему міцною, так як зубки малюка зароджуються ще в утробі, і ваші проблеми зі здоров'ям можуть вплинути на якість зубів дитини в майбутньому.

Кровоточивість ясен

Кровоточивість ясен – найбільш очевидна проблема, пов'язана з гормональними змінами під час вагітності. Так, від гінгівіту страждає 30% -100% всіх майбутніх мам. Випадки можуть бути різними: від легкого запалення до гіперплазії ясен, болю і кровоточивості. Як правило, запалення ясен при вагітності починається на другому місяці, і далі проблема лише погіршується, поки рівень статевих гормонів не впаде.

Зрушення зубів

Так, це правда: ваші зуби можуть рухатися. Особливо це може траплятися під час вагітності, і зуби навіть можуть хитатися. На щастя, найчастіше це явище тимчасове і пов'язане з гормональними змінами. Проте, зуб може хитатися і посунутися, особливо, якщо у вас загостряться захворювання ясен. Тому спостерігатися у стоматолога майбутнім мамам потрібно особливо ретельно.

Карієс та ерозія зубів

Навіть після вагітності вам потрібно продовжувати ретельно стежити за здоров'ям своїх ясен і зубів. Гормональні зміни в організмі і потенційна нудота під час вагітності збільшують ризик карієсу і ерозії зубів, а також захворювань ясен. І якщо під час вагітності ви не зіткнулися з цими проблемами, то навіть після пологів вас можуть наздогнати ці неприємності.

Доглядаємо за порожниною рота протягом вагітності

Як же найкраще стежити за здоров'ям зубів і ротової порожнини, щоб залишатися у формі під час вагітності і після неї? – Харчуйтеся здорово і збалансовано, включайте в раціон більше жиророзчинних вітамінів, чистіть зуби щіткою і ниткою щодня, регулярно ходіть до стоматолога на огляди і чищення, пийте побільше води і уникайте занадто обробленої їжі, а також такої що містить багато цукру.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас