Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як вибрати теплу підлогу щоб створити комфорт у домі?

Як вибрати теплу підлогу щоб створити комфорт у домі?

Тепла підлога – це система трубопроводів та опалення, за допомогою якого відбувається обігрів приміщення. При такому виді опалення відсутні нагрівальні прилади, нагрівальним елементом виступає електричний кабель чи рідкий теплоносій, рухаючись по трубам.

Як вибрати теплу підлогу щоб створити комфорт у домі?

Принцип нагріву теплої підлоги полягає у тому, що приміщення обігрівається рівномірно по всій площі. При цьому нагрів відбувається за рахунок випромінювання, а не конвекції, як у радіаторного опалення.

Температура приміщення найбільша на рівні підлоги та холодніша під стелею. І це дозволяє завжди бути ногам у теплі, і при цьому не перегрівати голову людини. Такі умови створюють великий комфорт.

Як влаштована система теплої підлоги?

Розрізняють кілька технологій теплої підлоги, проте, в цілому вони схожі за конструкцією.

Конструкція теплої підлоги має наступний вигляд:
  • на перекритті влаштовується шар теплоізоляції;

  • на нього влаштовуються усі необхідні нагрівальні елементи в залежності від типу;

  • заливається стяжка і зверху укладається підлогове покриття.
Керування підлогою зосереджене у розподільчому колекторі, де підключені усі контури підлоги, терморегулятор та змішувальний вузол. У випадку, якщо це електрична тепла підлога, керування здійснюється за допомогою тільки терморегулятора.

Види теплих підлог

За типом та нагрівальним елементом теплі підлоги бувають:
  • водяні;
  • кабельні;
  • з використанням термоматів;
  • плівкові.

Водяна тепла підлога

В основі конструкції теплої підлоги лежить замкнутий контур трубопроводів, де циркулює рідкий теплоносій, який нагрівається за допомогою котла і подається в систему через змішувальний вузол. Такий вид теплої підлоги в більшості випадків встановлюють ще на етапі будівництва будинку, адже потрібно добре теплоізолювати будівельні конструкції, до яких примкнута тепла підлога.

Кабельна тепла підлога

Кабельна підлога відрізняється тим, що в якості нагрівальних труб служить нагрівальний кабель. Кабель підключається до електричної мережі та регулюється за допомогою терморегулятора.

Термомати

Термомати – це один з підвидів кабельної теплої підлоги, тільки тут уже використовується кабель меншого січення, який в заводських умовах прикріплений до полімерної сітки. Особливістю такої теплої підлоги виступає те, що за рахунок не великої товщини ці мати можна помістити на готову стяжку.

Плівкова тепла підлога

Це ще один підвид електричної теплої підлоги. Складається зі струмопровідного елементу, який заламінований у плівку між двома шарами полімеру. Монтаж теплої підлоги даного виду не викликає ніяких труднощів.

Який тип теплої підлоги вибрати?

Отже, який тип підлоги краще вибрати? Тут важливо враховувати конструктивні елементи будинку та інтер’єру, а також можливості влаштування стяжки.Кожен тип теплої підлоги має свої переваги та недоліки.

Водяна тепла підлога ідеально підходить для котеджу, навіть в якості основного джерела опалення. Таку підлогу можна встановлювати у будь-яких житлових приміщеннях, проте монтувати її потрібно на початку будівництва будинку. В іншому випадку це призведе до великої кількості додаткових будівельних робіт.

Кабельна тепла підлога являється альтернативою водяній системі, проте вона вимагає більших капіталовкладень. Тут теж необхідна стяжка, в якості покриття можна використати плитку, ламінат чи лінолеум, але це впливає на тепловіддачу.

Термомати - хороший варіант коли необхідна якомога менша товщина конструкції підлоги, а стяжку залити не можливо. В інших випадках він нічим не відрізняється від кабельного.

Плівкова підлога хороший варіант для простого монтажу, проте такі системи не мають великої тепловіддачі, і у якості основного опалення не завжди можуть справитись.

Отже, кожен з переглянутих видів конструкції теплої підлоги має право на існування, вибір конкретного виду слід техніко-економічно обґрунтувати.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас