Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як допомогти близькій людині адаптуватися до життя в будинку престарілих?

Як допомогти близькій людині адаптуватися до життя в будинку престарілих?

З цими почуттями може бути дуже складно впоратися, навіть якщо ви обираєте заклад найвищого класу. Тому сьогодні ми поділимося з вами порадами про те, як допомогти близькій людині швидше і легше пройти через період адаптації у будинку для літніх людей. Адже ви дійсно можете багато для цього зробити!

Як допомогти близькій людині адаптуватися до життя в будинку престарілих?

1. Облаштуйте кімнату по-домашньому

У будинку для літніх людей, звичайно, буде менше місця, але його важливо облаштувати по-домашньому, зробити затишним. Привезіть туди речі, які важливі для близької вам людини: замість того щоб купувати нову постіль, візьміть покривало і пару наволочок з дому, привезіть улюблені фото, сувеніри, пару улюблених книг тощо. Підійдуть будь-які дрібниці, які створять затишок і дадуть людині можливість не почуватися такою самотньою.

2. Поділіться з персоналом інформацією про людину, яка буде жити в будинку престарілих

Ви ж знаєте, що подобається і не подобається близькій вам людині, які у неї потреби і вподобання, що в її життєвому укладі для неї важливо. Розкажіть про це персоналу – так новачкові буде простіше порозумітися з персоналом закладу та швидше пройти період адаптації.

3. Приходьте часто, але ненадовго

Як правило, людям простіше адаптуватися до нового середовища, якщо вони регулярно бачать знайомі обличчя (це стосується і людей з деменцією або втратою пам'яті). Тому часті, але недовгі візити, полегшать цей перехідний період. Проводьте час з близькою вам людиною в її новій кімнаті, разом дивіться фотографії, грайте у щось, спілкуйтеся. Нагадуйте їй, що ви все ще її любите. А якщо ваші розставання все ще переживаються важко (близькою вам людиною або вами), попросіть персонал відволікти її (відмінно працює прийом їжі), щоб вам простіше було піти.

Також ви повинні розуміти, що люди іноді зляться за те, що члени сім'ї переселяють їх в будинок престарілих. В цьому випадку візити можуть викликати у близької вам людини злість і розчарування. У цей період можна дійсно відвідувати її рідше, щоб не викликати неприємні емоції. І ні в якому разі не використовуйте свої візити, як заохочення або покарання – пам'ятайте про те, що ми не завжди здатні контролювати свої емоції.

4. Зачекайте, поки людина адаптується, перш ніж виводити її на прогулянки

Ви можете брати людину на прогулянки містом, щоб урізноманітнити її життя в будинку для літніх людей. Але краще робити це тоді, коли вона вже звикне до життя на новому місці і до нової рутини. Інакше повернення в свою кімнату буде для неї знову важким.

5. Беріть участь в місцевих активностях

Можливо, ви й самі відчуваєте дискомфорт, не знаючи, що сказати або зробити під час відвідин. Спробуйте взяти участь в місцевих активностях закладу (зарядка, настільні ігри тощо) разом з близькою вам людиною, що живе там. Так ви зможете проводити час разом з інтересом і користю, полегшуючи період адаптації.

Це може бути для вас ще важче, ніж для людини, яка переїжджає в будинок престарілих

Часто такі зміни можуть бути не менш важкими для родичів людини, яка переїжджає в будинок для людей похилого віку. А іноді вам може бути навіть складніше. У той час, як ви переживаєте, чи добре їсть і спить близька вам людина, вона, можливо, вже звикла до нового місця. Замість того щоб даремно переживати, звертайте увагу на те, як почувається ваш родич. Якщо ж він не адаптується за місяць, поговоріть з персоналом про те, як ви можете допомогти.

Обираючи будинок престарілих для близької вам людини, зверніть увагу на мережу пансіонатів «РЕНА-МЕД». На сайті https://rena-med.com/ ви знайдете детальну інформацію про заклади мережі у Києві, Львові, Харкові та Дніпрі, зможете почитати відгуки, а також поставити всі питання, які цікавлять вас і майбутнього мешканця будинку для літніх людей.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас