Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

12 важливих порад щодо грудного вигодовування для новоспечених мам

12 важливих порад щодо грудного вигодовування для новоспечених мам

Одне з найважливіших ваших завдань, як мами – це годувати свого малюка. Звичайно ж, при можливості це має бути грудне вигодовування, нескінченна користь якого і для крихітки, і для мами доведена вже множинними дослідженнями. Та ставши мамою вперше, у вас напевно буде чимало запитань про те, як налагодити процес годування грудьми, як це працює, і як це правильно робити.

По-перше, озбройтеся інформацією – на нашому сайті ви зможете побільше почитати про те, як налагодити грудне вигодовування, а також про його користь. По-друге, придбайте якісні бюстгальтери для годування, а також інші допоміжні речі, що полегшуватимуть вам цей процес щодня (пляшечки, молоковідсмоктувач, подушечку для годування тощо). По-третє, постарайтеся просто постарайтеся розслабитися – у вас з малюком все вийде! А щоб все вийшло швидше, скористайтеся наступними порадами...

Грудне вигодовування: поради для новоспечених мам

1. Передбачайте бажання малюка

Замість того щоб чекати, коли малюк заплаче, ви можете передбачити, коли він стає голодним. Про це скажуть наступні ознаки: він кілька разів піднімає або повертає голову, відкриває і закриває рот, випинає язика, смокче все, що знаходиться поруч. У цих випадках пропонуйте дитині груди – це зблизить вас ще сильніше, адже дасть зрозуміти малюкові, що йому не потрібно страждати, щоб ви звернули на нього увагу.

2. Нехай дитина визначить частоту і тривалість годувань

Зараз малюк краще знає свої потреби, ніж ви. Тому дайте дитині визначати, як часто і довго їй потрібно їсти. Не годуйте по годинах, не відмовляйте в годуванні, якщо вам здається, що ще не час, і вже тим більше не потрібно будити малюка, щоб погодувати (бо прийшов певний час).

3. Влаштовуйтеся зручніше, коли годуєте

Ви будете проводити чимало часу, прикладаючи дитину до грудей. Якщо ваша поза буде незручною, ви швидко втомитеся, а в довгостроковій перспективі через це можуть з'явитися болі в спині, плечах і шиї. А якщо ви спробуєте змінити позу, малюк може відволіктися від годування і закінчити все істерикою. Тому для годування так важливо відразу ж влаштовуватися зручно.

4. Розслабтеся

Крім зручної пози під час годування, вам потрібно ще і постаратися розслабитися. Малюк відчуватиме, якщо ви будете напружені, і сам розслабитися не зможе. Намагайтеся вибирати для годувань комфортну обстановку, можливо, поговоріть з малюком пару хвилин перед цим, подумайте самі про щось хороше. Налаштовуйтеся на годування, як на щасливий, а не стресовий процес.

5. Допоможіть дитині знайти правильне положення

У міру грудного вигодовування малюк знайде свою позу для годування, але ви можете допомогти йому зробити швидше. Слідкуйте, щоб ротик дитини був на рівні вашого соска, при цьому вона не повинна сильно повертати голову. Голова дитини повинна бути злегка відхиленою назад, а ротик – в ідеалі захоплювати всю ареолу. Носик, звичайно ж, повинен вільно дихати під час годування. Але не варто змушувати малюка звикати до правильної позиції, він повинен знайти свою природним чином.

6. Не лякайтеся, коли підтікає молоко – це нормально

У перші пару тижнів грудного вигодовування молоко, як правило, підтікає з грудей. Не переживайте, це абсолютно нормально. Це може траплятися, коли ви чуєте плач іншої дитини, коли не годували свого малюка кілька годин, коли просто думаєте про крихітку або навіть коли відчуваєте сильні емоції. Згодом, у міру годування грудьми, молоко буде підтікати менше і перестане, а поки що користуйтеся прокладками для грудей.

7. Дбайте про свою шкіру

Шкіра на грудях дуже ніжна. Через регулярні годування вона може стати сухою, подразненою і навіть потріскатися, що зробить годування болючими. Захистити шкіру від цих неприємностей допоможуть наступні правила: не потрібно захоплюватися миттям грудей – 1-2 душів на день цілком достатньо; після годування промочуйте груди м'якою ганчіркою і наносіть загоюючий засіб. Крім цього давайте грудям «подихати» - побути без одягу.

8. Не переживайте, якщо у вас не вистачає молока

Вироблення молока, перш за все, залежить від потреб дитини. Чим більше вона смокче груди, тим більше виробляється гормону пролактину і окситоцину, які стимулюють вироблення молока. Але на це, звичайно, потрібен час. Ваші груди готувалися до цього з початку вагітності, то ж переживати не варто – у вас буде достатньо молока!

9. Переконайтеся, що все йде добре

Ви зможете зрозуміти з поведінки малюка, наскільки добре йде грудне вигодовування. Навіть одна з цих ознак скаже, що дитина насичується... Немовля має смоктати і ковтати – спочатку воно робитиме ковток щоразу, потім почне ковтати рідше, це нормально. Після годування дитина повинна відпустити груди і виглядати сонною, повністю розслабленою. При грудному вигодовуванні ваш малюк буде «ходити по-великому» по 4-8 раз на день, згодом – рідше і рідше. При успішному грудному вигодовуванні малюк буде регулярно набирати вагу.

10. Не дайте молоку застоюватися

Лактостаз (застій грудного молока) – це болючий набряк, який з'являється, коли ви виробляєте більше молока, ніж потрібно малюкові. Найбільш часто це трапляється відразу після народження крихітки. Набряклість може ускладнити годування, що ще посилить проблему. Найкращий спосіб уникнути всього цього – годувати дитину якомога частіше, а також зціджувати зайве молоко м'якими масажними рухами.

11. Не бійтеся просити про допомогу

Читати про грудне вигодовування і відвідувати заняття для майбутніх мам – це одне, а на практиці все зовсім по-іншому. Тому не соромтеся задавати питання і просити допомоги в пологовому будинку і пізніше консультуватися у фахівця з грудного вигодовування.

12. Пийте достатньо води

Останнє, проте не менш важливе – стежте за кількістю випитої води. Важливість цієї поради для вас і малюка важко переоцінити. Зрештою, ви до сих пір їсте і п'єте за двох! І вам, як мамі, що годує, слід випивати (крім іншого) по склянці води щоразу, коли ви годуєте малюка. Тільки так ви забезпечите свій організм достатньою кількістю H2O для вироблення молока і власного доброго самопочуття.

Висновок

Ми знаємо, грудне вигодовування іноді може бути вимотуючим, та дотримуючись цих порад, ви зможете проводити цей час в максимальним задоволенням і комфортом. То ж, прислухайтеся до потреб малюка, влаштуйтеся зручніше і розслабтеся. Слідкуйте за ознаками успішного вигодовування і не забувайте пити воду в достатній кількості. І пам'ятайте: немає нічого ганебного в тому, щоб попросити допомоги.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас