Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як часто потрібно оновлювати постільну білизну?

Як часто потрібно оновлювати постільну білизну?
 

Насправді, частіше, ніж ви думаєте...

Постіль, на якій ви спите – річ дуже особиста. І незважаючи на те, що ми вибираємо постільну білизну за забарвленням, щоб вона радувала і підходила під інтер'єр, в кінці важкого дня ми насолоджуємося тим, як вона відчувається шкірою. Та як довго можна користуватися улюбленим комплектом? В який момент приходить час його замінити на новий?

Постільну білизну потрібно оновлювати кожні 2-3 роки

Але можна і частіше, адже так само, як і одяг, постільна білизна зношується від тертя і прання.

При ознаках зносу

Насправді, постільна білизна зношується навіть швидше, ніж одяг. Подумайте самі: одяг ви міняєте щодня, а постільний текстиль – раз на тиждень. Проте, коли ми спимо, наша шкіра і волосся залишають на постілі жир і піт, які накопичуються і створюють сприятливі умови для розвитку бактерій і пилових кліщів. А якщо ми в ліжку їмо, працюємо, наносимо макіяж, пускаємо в неї тварин, білизна зношується ще швидше.

В результаті ви можете побачити, як волокна постільної білизни пошкоджуються, вона починає протиратися або рватися. В цьому випадку її потрібно замінити новою. А також, якщо на текстилі з'явилися плями, які більше не відпираються. Але матеріал постільного текстилю може бути настільки міцним, що таких ознак не продемонструє навіть з часом, проте така білизна почне тьмяніти, і це також говорить про те, що пора купити їй на заміну новий комплект.

При оновленні інтер'єру спальні

Якщо ви вирішили освіжити інтер'єр спальні, є сенс викинути стару постільну білизну і купити нову. Можливо, ви купите інше ліжко і матрац, і тоді краще доповнити нове спальне місце і новою постіллю. При зміні колірної гами або колірних акцентів в інтер'єрі спальної кімнати також буде актуально купити нову постільну білизну, яка ідеально доповнить нову обстановку.

Як багато постільної білизни вам потрібно?

Почнемо з того, що для кожного ліжка в будинку має бути своя постільна білизна, навіть якщо у вас є пара ліжок однакового розміру. На кожне ліжко вам потрібно три комплекти: одним ви користуєтеся, інший – у пранні, третій – в шафі про всяк випадок, якщо білизну знадобиться змінити раніше. Для маленьких діток, які все ще можуть мочити ліжко ночами, може знадобитися і більше трьох комплектів.

Як подовжити термін служби постільної білизни?

З огляду на те, що постільні комплекти рекомендується оновлювати кожні пару років (а може і частіше), ви напевно захочете подовжити термін їх служби. Для цього:

• Вибирайте якісну постільну білизну, враховуючи матеріал і плетіння;

• Періть комплекти в холодній або теплій воді, щоб зберегти колір і текстуру тканини якомога довше;

• Намагайтеся не сушити постільний текстиль в сушарці, а вивішувати для висихання природним чином;

• Не зберігайте постільні комплекти в пластикових коробках або мішечках, в яких вони продавалися – з-за цього вони можуть почати жовтіти;

• Дайте постільній білизні дихати!

А як часто ви оновлюєте постільну білизну?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас