Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Мороз невеличкий, а стояти не велить. Зимові ігри на вулиці

Зимові ігри на вулиці

Найпопулярніша розвага для дітей взимку це, звичайно, катання з гірок. Але що робити, якщо гірки поблизу немає, або кататися вже набридло. Пропонуємо кілька веселих ігор, в які можна пограти на дитячому майданчику.

Якщо вашій дитині 3-5 років, і вона не ходить в дитячий садок, то ви напевно знаєте, як важко організувати колективну гру для малюка у дворі, де діток його віку, як правило, дуже мало, а от карапузів у віці 1,5 -2 роки - хоч відбавляй. Ми постаралися зібрати ігри, в які однорічним малюкам грати буде так само цікаво, як і п´ятирічним, і при цьому вони не будуть одне одному заважати. Не соромтеся організовувати такі колективні ігри на своєму дитячому майданчику: вам вони допоможуть не замерзнути під час довгої прогулянки, а вашій дитині - знайти нових друзів.

Каравай. Ця гра знайома всім нам з дитинства, грають у неї зазвичай на дні народження або іменини. Але дворічні малюки із задоволенням водитимуть хоровод і без особливого приводу, особливо якщо мами і бабусі встануть в хоровод разом з ними. Дітки старшого віку "Коровай" люблять менше, але, швидше за все, не відмовляться пограти за компанію. Правила прості. Одна людина встає в коло. Решта беруться за руки і водять навколо неї хоровод, співаючи зимові або інші улюблені пісеньки.

Заморожений. Для цієї гри потрібен ведучий - Дід Мороз. Краще, якщо це буде хтось із дорослих. Решта гравців утворюють коло і витягують руки вперед. Ведучий встає в центр кола і з криками: "Заморожу! Заморожу!" намагається зловити витягнуті долоньки гравців, а ті при наближенні Діда Мороза прибирають руки за спину. Спійманого ведучий трохи картає: "Ай-яй-яй! Заморозив тебе Дід Мороз!", і гра продовжується.

Гра "В поросят". На нашому дитячому майданчику ця гра дуже популярна і взимку, і влітку. Правила прості: один дорослий - вовк, діти - поросята. У поросят є будиночок, наприклад, простір під гіркою. У вовка є лігво (лавка або просто п´ятачок під деревом). Спочатку вовк вирушає до себе додому і "спить" (закриває очі і руки кладе під щоку). Поросята вибігають з будиночка, бігають навколо лігва вовка і кричать: "Нам не страшний сірий вовк, сірий вовк, сірий вовк! Де ти ходиш, дурний вовк?!". У якийсь момент вовк прокидається і намагається зловити поросят, а поросята з вереском тікають у свій будиночок.

Якщо вовк зловить "поросяту" 1,5-2 років, то він його трохи "поїсть" (покружляє в повітрі або просто злегка потормошить) і відпускає, а сам іде знову спати. А от якщо попадеться порося постарше (3,5-5 років), то можна сюжет ускладнити і відвести спійманого малюка в "комору" (місце близько вовчого лігва), замкнути там на ключ (паличку), ключ покласти в кишеню (щоб він звідти стирчав і його легко можна було вийняти), і тільки після цього піти спати. Далі вільні поросята намагаються врятувати свого побратима. Для цього потрібно непомітно витягти ключ у сплячого вовка з кишені, відкрити комору і разом із врятованим поросям встигнути добігти до будиночка. Вовк прокидається, коли хоче, і заважає втечі.

Можна додати в гру артистизму наступним чином: коли вовк добігає до поросячого будиночка і нікого не встигає зловити, він говорить: "Нікого не спіймав вовк і дуже розсердився! Він загарчав (вовк голосно гарчить "р-р-р-р"), і зубами застукав (вовк стукає зубами), став дряпати стіни кігтями (вовк дряпає поросячий будиночок), але нічого не допомагало. Тоді вовк подув (вовк дме, сильно надуваючи щоки). Але будиночок навіть не похитнувся, адже він був кам´яний!". Загалом, гра надає великий простір для фантазії."Ріпка". Ця гра добра саме для зимової пори року, тому що часто супроводжується падіннями і кучо-малою. А валяючись в снігу, і не забруднишся, і не заб’єшся.

Правила такі. Призначають Ріпку, Діда, Бабку і т.д. Дорослий - ведучий, якщо граєте в перший раз, то краще йому також бути і Ріпкою, щоб наочно показати дітям, у чому полягає гра. Один з малюків (Дід) садить Ріпку кудись на лавочку. Ведучий все це коментує: "Посадив Дід ріпку! Ростив її, ростив, поливав, бур´яни полов (Дід, а при бажанні і вся його велика сім´я, виконує описувані дії в міру своїх артистичних здібностей), гусениць збирав, удобрював і т.д. І виросла Ріпка велика превелика!" Після цих слів Ріпка широко розкидає руки в різні сторони, в руках тримає по невеликому шматочку мотузки (приблизно по 40см) або дитячі лопатки, також зручно використовувати шарф. Ведучий: "І став Дід її тягти!" Дід хапається за кінець мотузки (або за ручку лопатки) і намагається стягнути Ріпку з лави, "витягнути" її. Далі, як за сюжетом казки, він кличе на допомогу Бабцю, Внучку, Жучку, Кішку, Мишку, Катю, Петю, загалом, всіх дітей, що беруть участь у грі. І тягнуть вони, тягнуть Ріпку, поки не витягнуть!

Вовк у ополонці. Це гра за мотивами казки "Як лисиця вовка обдурила". Один гравець - вовк, решта - рибки. У перший раз краще призначити вовком когось із дорослих (він і продемонструє, в чому полягає гра). На пояс вовку потрібно прив´язати мотузку (можна шарф), краще довший, приблизно 1,5 метра. Якщо мотузки немає, то можна знову використовувати дитячу лопатку, тримати її ззаду двома руками. Мотузка (лопатка) зображує вовчий хвіст. Вовк сідає куди-небудь (на пеньок або на санки) і розповідає, що ось він прийшов на річку ловити рибу, як його навчила лисиця, на хвіст. Хвіст вовк закидає назад "в ополонку" і починає примовляти: "Ловися рибка велика і маленька". Діти-рибки чіпляються за хвіст і один за одного. Коли всі готові, вовк намагається витягнути хвіст з ополонки, а рибки намагаються утримати вовка "в ополонці", тобто на пеньку.

Золоті ворота. Ця гра досить відома. Але в первинному своєму варіанті для діток 1,5-2 років не годиться через занадто суворі правила. Адаптований для малюків варіант виглядає так. Двоє (або більше) дорослих стоять, тримаючись за руки і утворюючи хоровод. Руки підняті високо вгору. Діти бігають між стоячими, пробігаючи під піднятими руками. Ті, хто стоїть в хороводі говорять хором: "Золоті ворота пропускають не завжди! Перший раз прощається, вдруге забороняється. А на третій раз не пропустимо вас!" На останніх словах руки різко опускають вниз, намагаючись зловити всередину хороводу якомога більше дітей. Хто попався - програв, хто встиг вибігти - виграв. Далі гра повторюється спочатку.

Дід Мороз і річка. Ведучий - Дід Мороз. Решта - крапельки в річці. Дід Мороз намагається доторкнутися чарівним посохом (паличкою) або просто рукою до крапельок - заморозити річку. До кого доторкнеться, той замерз. Але крапельки, які залишилися, можуть знову відігріти замороженого, для цього "теплій" крапельці треба доторкнутися до "замороженого". Завдання діда Мороза заморозити всі крапельки в річці.

Помічники Діда Мороза. Всі ми знаємо, що Дід Мороз любить, коли все навколо в снігу. Діти можуть допомогти Діду Морозу укутати снігом дерева та кущі біля своєго дитячого майданчика. Нехай візьмуть свої лопатки і постараються посипати снігом всі гілочки, до яких зможуть дотягнутися.

Сніговик з пасочок. Для того щоб зліпити великого сніговика, потрібно, щоб снігу було багато, а температура на вулиці буає не такю низькою. Але навіть якщо на вулиці хрещенські морози, а крізь тонкий сніжний покрив, що земля просвічується, можна показати дитині, що таке сніговик. Замість того щоб катати грудки, зробіть три пасочки зі снігу (краще, якщо у вас будуть два відерця різного розміру) і зберіть сніговика з них. А можна побудувати зі снігових пасочок вежу і навіть позмагатися, в кого вона вийде вищою. Якщо сніг у відерці гарненько утрамбовувати, то снігові пасочки не розсиплються навіть при -10 ° С.

За матеріалами mamochka.kz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас