Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Правила безпеки та актуальні поради для тих, хто купує іграшки б/в

Правила безпеки та актуальні поради для тих, хто купує іграшки б/в
 

Ми, як батьки, намагаємося забезпечити свою малечу усім найкращим, тому нам постійно доводиться витрачатися. І дитячі іграшки в списку витрат займають не останнє місце. По-перше, діти швидко розвиваються і переростають свої іграшки. А по-друге, давайте чесно зізнаємося, деякі іграшки для дітей настільки милі, що просто неможливо утриматися від їх покупки.

Іграшки б/в можуть стати чудовою альтернативою – так ви зможете витрачатися на них менше, поповнювати їх колекцію частіше і легше розлучатися з тими, які вже не актуальні для вашого малюка. Проте таке рішення буде супроводжуватися і певним ризиком, тому сьогодні ми хочемо поговорити про те, як купувати дитині безпечні іграшки б/в.

Які іграшки можна купити НЕ новими?

У секонд-хендах, на онлайн-барахолках, дошках оголошень тощо, ви зможете знайти, які завгодно іграшки б/в: м'які, на батарейках, конструктори, книги... Якщо ви купуєте не з рук в руки, то враховуйте, що магазин може не перевіряти справність іграшок, тому краще товар відразу оглянути і помацати, вставити батарейку, якщо потрібно – загалом, перевірити, щоб іграшка була справною. Якщо ж ви купуєте у конкретного продавця через Інтернет, уточнюйте стан іграшки, просіть надіслати детальні фото, можливо, відео.

Чи безпечні іграшки б/в?

Вже давно відомо, що старі іграшки можуть містити речовини, небезпечні для здоров'я дитини, як хром, селен або свинець. Якщо малюк буде жувати таку іграшку протягом певного періоду часу, то може заробити отруєння. Звучить страшно, чи не так?

Але це лише говорить про те, що купуючи іграшки б/в, ми повинні бути гранично уважними. Так, при покупці такої іграшки вам варто звернути увагу на наступне:

• Переконайтеся, що іграшка виготовлена не в 80-ті або 70-ті роки, особливо, якщо це конструктори LEGO. В ті часи іграшки, і даний конструктор зокрема, часто містили шкідливі для здоров'я речовини.

• Всі іграшки з дрібними детальками потрібно зібрати і подивитися, наскільки вони міцно тримаються. Торкайтеся, натискайте, покрутіть все, що може відпасти, і переконайтеся, що цього не станеться. Не забувайте і про м'які іграшки, у яких можуть відпадати носики, очі і т.д.

• Щоб переконатися, що іграшка або її деталь достатньо велика, щоб малюк не міг її ковтнути, спробуйте пропустити її через втулку від туалетного паперу. Всім, що пройде, малюк може вдавитися.

• Якщо іграшка пофарбована, ви навряд чи зможете перевірити якість і склад цієї фарби. Тому такі товари краще не купувати. Крім того, якщо фарба лущиться – це також вагома причина відмовитися від покупки.

• Зверніть увагу на те, наскільки крихка іграшка. Вона повинна витримати неодноразові падіння на підлогу, удари об тверду поверхню. Адже діти не жаліють своїх речей. Якщо іграшка може розбитися чи пошкодиться, відмовтеся від покупки.

• Якщо у іграшки є гострі кути, відмовтеся від неї. Або, якщо це дерев'яна іграшка, ви можете купити і відполірувати її самостійно, щоб зробити безпечною для своєї дитини.

• Якщо іграшка на батарейках, перевірте, наскільки зручно відкривається і надійно закривається відділення для батарейок. Вам потрібно буде постійно їх міняти, а ось малюк не повинен до них дістатися.

Як почистити іграшку б/в?

Не розраховуйте на те, що іграшка з секонд-хенду буде оброблена дезинфектантом, і тому вже буде безпечною для малюка. Точно так само не варто розраховувати, що приватний продавець підготував іграшки до продажу – вичистив і продезінфікував їх. Вам в будь-якому випадку потрібно почистити/випрати і продезінфікувати покупку.

Чищення м'яких іграшок: більшість з них можна протерти губкою з дезинфікуючим складом і повісити сушитися. А деякі з них можна випрати в пральній машині.

Як би там не було, спершу погляньте на бирку іграшки та рекомендації по догляду. Якщо будете прати, покладіть її в наволочку, щоб дрібні деталі не пошкодили барабан. Якщо у вас машинка з нових, у неї може бути спеціальний режим (глибокого прання) для дитячих речей.

Щоб остаточно знищити мікроби і бактерії, можна покласти м'яку іграшку до морозилки на ніч.

Чищення твердих іграшок: щоб почистити їх, дістаньте батарейки (якщо вони є) і протріть чистою ганчіркою з гарячою водою і дезинфікуючим засобом.

Набори конструктора можна замочити в поліетиленовому пакетику, наповненому дезинфектантом.

Що робити, коли дитина переростає свої іграшки?

Якщо ви плануєте ще дітей, або у вас підростає меншенький, просто приберіть іграшки в комору або на верхню полицю шафи. Якщо місця для їх зберігання у вас немає, спробуйте продати або роздати їх друзям і родичам. Можна віддати іграшки в дитячі будинки та притулки, пожертвувати благодійним організаціям або спробувати продати за допомогою різних онлайн-сервісів, щоб зібрати на покупку нових іграшок для дитини.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас