Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Заняття з 5-місячним малюком

Заняття з 5-місячним малюком

У 5 місяців дитина бере іграшки з рук дорослого та самостійно. Вона легко перекладає іграшку з однієї руки в іншу, трясе її і, звичайно, пробує на смак. Малюк голосно сміється при спілкуванні з ним, він охоче грає з батьками в прості і захоплюючі для нього ігри. Можна злегка прикрити дитину пелюшкою зі словами: "Де доня?", потім прибрати пелюшку: "А ось донечка!".

Зараз дуже популярні килимки з іграшками, зазвичай там є пластикове дзеркало. Якщо піднести дзеркало до дитини, вона охоче сміється. Це можна повторювати декілька разів. З килимками продається подушка у вигляді півкола, вона м´яка, малюк з нею охоче грає. Він радісно відгукується, якщо ви будете говорити "Забодаю, забодаю", і доторкатися до дитини подушкою. Малюку дуже цікаві навколишні предмети: вода, що ллється у ванні, посуд, целофанові пакети і практично все, що він бачить.

Не можна давати дитині дрібні, гострі, колючі, брудні речі, але, якщо ви впевнені в безпеці того, що ви хочете дати дитині, не відмовляйте їй в цьому.Малюк буде розвиватися швидше, буде більш допитливим і активним, якщо ви надасте йому свою допомоги. Покажіть дитині, як можна качати, катати, трясти, кидати іграшки. Дитина буде намагатися повторювати ваші рухи.

Психічний розвиток дитини тісно пов´язаний з рухами рук, особливо пальців, тому малюкові корисно м´яти і рвати папір. Пропонувати маляті папір можна тільки чистий і без фарби.

Гра є однією з форм спілкування з малюком. Носити його на руках, торсати, цілувати, розмовляти потрібно якомога більше. Якщо з дитиною достатньо спілкуються, вона росте життєрадісною і відкритою людиною.

Постарайтеся брати малюка, що плаче, на руки якомога швидше. Малюк повинен знати, що ви завжди підтримаєте його. Це формує у нього впевненість у собі.

Основи майбутньої особистості закладаються в перші місяці життя. Якщо ваш малюк буде впевнений в любові до нього оточуючих людей, він буде відкритим, енергійним і доброзичливим оптимістом.

За матеріалами kindereducation.com

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас