Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як зменшити біль при менструації

Як зменшити біль при менструації

Велика кількість жінок страждає від болю при місячних. І здебільшого спазми такі сильні, що доводиться пити знеболювальне. На жаль, раніше ніхто не пояснював дівчатам, що такі болі не є нормою. Ми розповімо, що потрібно робити аби мінімізувати неприємні відчуття.

Порада №1 – тренувати м'язи тазового дна

М'язи тазового дна такі само, як і всі інші м'язи нашого тіла. Їх можна так само накачати, тільки не в спортзалі. Чим більш вони накачані, тим менше реагують на спазми та легше їх переносять. М'язи тазового дна тренують за допомогою вагінальних кульок або ж, як їх називають, тренажерів Кегеля.

Тренажер Кегеля був винайдений американським гінекологом Арнольдом Кегелем для зміцнення м'яз тазового дна та проміжності. Цей же лікар і розробив комплекс вправ. Раніше тренажери виглядали, як паличка з кулькою по середині та зверху. Зараз це кульки на зв'язці або ж девайси овальної форми.

Вони мають різний діаметр та вагу. Спочатку потрібно вибирати менші за діаметром і вагою кульки. А коли навчитеся їх контролювати – переходити до важкої артилерії. Купити ці кульки можна в секс шопі. Такі магазини доставляють посилки конфіденційно, тому ніхто не дізнається, що ви замовляєте.

Вправи досить прості. Перед кожним тренуванням необхідно спорожнити сечовий міхур. Далі можна займатися стоячи або ж лягти на спину. Потрібно ввести кульки всередину і затиснути їх на 5 секунд. Після цього розслабити м'язи на 10 секунд. Вправу потрібно повторити п'ять разів за один захід. В день в ідеалі потрібно робити два-три заходи. Від таких вправ м'язи будуть в тонусі та менше реагуватимуть на спазми.

Порада №2 – відвідайте гінеколога та складіть тести на гормони

Загалом кожній дівчині потрібно ходити на гінекологічне обстеження раз на рік, а в ідеалі – раз на півроку. Проте не всі жінки дотримуються цього правила із-за страху, браку часу чи інших причин. Насправді головне – знайти «свого» гінеколога. Для цього краще відвідати кількох гінекологів і вислухати думку не одного спеціаліста. А потім вже відібрати того, хто буде найбільш делікатним і дасть ефективні поради.

Якщо ваші місячні болючі, то потрібно розповісти про це гінекологу, здати аналізи та пройти УЗД. Часто причина болю – ендометріоз. Це доволі розповсюджене захворювання серед жінок, і воно лікується. При цьому не потрібно приховувати від лікаря якісь факти вашого інтимного життя, оскільки це завадить гінекологу скласти повну картину.

Далі потрібно здати тести гормональної панелі. Адже саме гормональні збої часто бувають причиною сильного болю. Гормональні тести здаються методом забору крові. Найчастіше здаються тести на:
  • тестостерон;
  • тиреотропний гормон;
  • прогестерон;
  • естрадіол і тироксин.
Але які саме гормони потрібно перевірити саме вам – визначає лікар. Інколи додатково потрібно перевіряти щитоподібну залозу. А в деяких випадках проблема криється не в захворюваннях і проходить після народження першої дитини.

Порада №3 – приймати вітаміни

Особливо важливо приймати вітаміни в осінньо-зимовий період і на початку весни. Тобто тоді, коли мало сонячного світла, свіжих овочів і фруктів. Але і в інші періоди року збалансоване харчування допоможе зробити організм більш здоровим.

Один з найважливіших елементів для жіночого здоров'я – фолієва кислота. Вона необхідна для росту і розвитку кровоносної та імунної систем. Приймати такі вітаміни потрібно курсами, а коштують вони зовсім не дорого.

Інший важливий вітамін для жіночого організму – магній В6. Він напряму бореться з болем. Обрати магній В6 можна самостійно в аптеці або ж порадившись з лікарем. Також можна їсти продукти, які містять цей вітамін. Наприклад, зелені яблука, банани, інжир, горіхи та натуральний чорний шоколад.
 

Порада №4 – спробуйте фізичні вправи

Насправді складно уявити, як можна виконувати якісь фізичні вправи тоді, коли й так все болить. Проте навантаження розігрівають м'язи, від чого ті більш розслаблені та менше відчувають спазми. Ви можете спробувати качати прес за кілька днів до початку менструації. А коли вона почнеться – робити меншу кількість підйомів корпусу.

Також можна спробувати лягти на спину та підіймати ноги. Підіймати ноги потрібно згинаючи в колінах і притискаючи до живота. Таким чином канали прочищаються, а м'язи приходять в тонус. Якщо підіймати ноги важко, то станьте на коліна та долоні в позу кішки. Прогніться в спині, затримайтесь так на кілька секунд і вигніть спину у вихідне положення. Повторіть такі маніпуляції кілька разів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас