Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Гадання на Старий Новий рік, або віщуємо долю на Василів вечір

Ворожіння на Василя

У ніч з 13 на 14 січня населення України, Росії та Білорусії відзначають Старий Новий рік. Також його відзначають в Казахстані, Грузії, Македонії, Сербії та Чорногорії, і в деяких кантонах Швейцарії. Ця традиція виникла на Русі після 1918 року, коли було введено нове літочислення.

Колись цей день (14.01) припадав на 1 січня і називався Васильовим днем, а напередодні його - 31 грудня, що стало пізніше 13 січня - Васильовим вечором.

За старовинною традицією, в новорічну ніч відзначався "багатий", щедрий Васильєв вечір. У цей день прийнято було щедро накривати стіл.

За народним повір´ям, на Василь-вечір відьми крадуть місяць з небес, але все одно не можуть зупинити поступово наростаючого дня, що вкорочує довгу зимову ніч.

За православним календарем, 13 січня - день Меланії (Меланки), 14 січня - день Великого Василя. Тому в народі ніч з 13 на 14 січня називають ще зустріччю Василя з Меланкою. Хлопці в цей вечір могли отримати другий шанс - якщо сватання для якогось хлопця пройшло невдало, і він отримав відмову, у вечір напередодні Нового року він міг повторити спробу.

Святий Василь святкується на восьмий день Святок, в самий розпал святочних ворожінь. "Загадає дівиця червона під Василья - все збудеться, а що збудеться - не минуєтся!" - Говорили в народі.

Основною розвагою в святочні вечори для молодих незаміжніх дівчат стає гадання (заміжнім, ясна річ, вже не до того - діти, будинок, каструлі), видів якого спеціально для цього випадку існує безліч.

Щоб створити атмосферу, панночки збираються в окремій кімнаті в максимально можливій кількості, запалюють свічки, витягають з різних кутів припасені заздалегідь святочні атрибути і починають...

Ворожіння на кільці, хлібі й гачку: перераховані три речі складають в посудину разом зі шматочками хліба, вуглинами, камінчиками та іншими дрібними предметами. Посудина накривається рушником, після чого кожна панянка не дивлячись тягне першу-ліпшу річ (те, що витягується потім повертають в посудину). Якщо витягне хліб - чоловік буде багатий, якщо кільце - красень, якщо гачок - інвалід чи бідняк.

Ворожіння на паличках проводиться аналогічним способом. Три палички - синя, червона і біла, - поміщаються посудину в. У перший раз тягнуть, визначаючи спроможність майбутнього чоловіка. Червона паличка означає багатого, біла - достатнього, синя - бідняка. Вдруге досліджують його зовнішні дані: червона - красень, біла - звичайний, синя - негарний або з фізичними вадами.

Ворожіння на цибулинах проводиться так: всі дівчата беруть по цибулині і поміщають їх корінцями у воду, після чого спостерігають - чия цибулина раніше дасть зелені паростки, тій дівчині раніше бути заміжньою.

Ворожіння по собаках. Дівчина залишається в кімнаті одна, після чого туди впускають собаку. Якщо собака відразу підбіжить до дівчини, то сімейне життя буде щасливим, якщо стане спочатку нюхати підлогу - то чоловік буде сердитим, а сімейне життя - нещасним, якщо ж собака почне пеститися - то й чоловік буде ласкавим.

Ворожіння на рушниках. За вікно вивішували на ніч рушники - чий до ранку стане вологим, тій дівчині бути в цьому році заміжньою.

Ворожіння по іменах перехожих. Потрібно вийти з дому і гукнути першоу зустрінуту людину чоловічої статі, запитавши, як його ім´я. Яке ім´я назве - так і зватимуть майбутнього чоловіка.

Ворожіння по черевичках. Дівчата викидали за ворота будинку черевичок або туфельку. У який бік носком впаде черевичок, в тій стороні і бути дівчині заміжньою. Якщо ж черевичок впаде носком до будинку, то в цьому році дівчина заміж не вийде.

Ворожіння на гребінці. Перед сном дівчина кладе під подушку гребінець зі словами «Суджений, ряджений, прийди і розчеши мені волосся». Якщо уві сні бачить, як чоловік розчісує їй волосся, то бути їй цього року одруженою з тією людиною, яка наснилася.

Ворожіння на розмовах. Ходили підслуховувати під вікнами у сусідів і по тому, що чули, судили про майбутнє заміжжя. Якщо в хаті лаялись - то чоловік буде сердитий, якщо сміялися - веселун, якщо випивали - п´яниця, і т.д.

Ворожіння по книзі. Для цього береться книга і кожна дівчина по черзі ставить запитання, а потім називає номер сторінки і рядок (знизу або зверху), де міститься відповідь. Відповідь прочитується в книзі. Для ворожіння чудово підходять твори класиків російської літератури (тільки акуратніше з Достоєвським! А ось Толстой чи Пушкін просто ідеальні). Формулювати питання краще так, щоб воно припускав розгорнуту відповідь, а не «так-ні».

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас