Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чи варто здавати квартиру подобово і наскільки це вигідніше довгострокової оренди

Чи варто здавати квартиру подобово і наскільки це вигідніше довгострокової оренди

Напевно кожен власник квартири, яка простоює без діла, замислювався про те, щоб здати її в оренду. Проте не всі в результаті готові на такий вчинок. Більшість власників лякає одна лише думка про те, що доведеться впускати в житло чужих людей, та ще й на довгий термін. Якщо ви належите до цієї категорії громадян, але і пасивного доходу, як і раніше, потребуєте, то для вас є альтернативний варіант, який, до речі, активно набирає популярність на ринку нерухомості. Так, мова йде про подобову оренду.

Чужих людей в квартиру впускати, звичайно, все одно доведеться, та ще й постійно. Але вони не будуть жити в ній протягом довгих місяців, а то й років, мало-помалу знищуючи ваше майно. Добова оренда квартир передбачає, що мешканці будуть весь час змінювати один одного. А це означає, що житлова площа буде перебувати під вашим наглядом «від людини до людини», і ви зможете контролювати її поточний стан.

Все ще боїтеся? А якщо ми скажемо, що для власника такий тип оренди може виявитися більш прибутковим, ніж довгостроковий? Давайте зважимо всі «за» і «проти», а також обговоримо, як правильно здавати квартиру в подобову оренду, щоб мінімізувати можливі ризики.

Правила, яких варто дотримуватися, якщо ви здаєте квартиру в оренду подобово.

Перше: ніколи не забувайте про договір оренди

Навіть якщо квартиронаймач знімає житло на добу, півдня, дві години – договір між двома сторонами (орендодавцем і наймачем) обов'язково повинен бути підписаний. Це офіційний документ, завдяки якому угода стає законною. Крім того, він захищає ваші інтереси, якщо мешканець порушує прописані в ньому умови. Інакше кажучи, договір оренди, навіть якщо він діє протягом всього лише одного дня – це гарант безпеки вашого майна. Ним не можна нехтувати.

Друге: інтер'єр квартири не повинен бути занадто дорогим

Євроремонт, індукційна плита і венеціанська штукатурка – це звичайно класно. Але не для подобової оренди. Оформляти квартиру «на широку ногу» в даному випадку вкрай не рекомендується. Краще обійтися звичайними, але добротними меблями, які можна легко полагодити або замінити при поломці. «Просто, але зі смаком» - головний принцип облаштування житла, призначеного для нетривалої оренди.

Третє: необхідно застрахувати майно в квартирі

Страхування цивільної відповідальності перед третіми особами вирішить безліч проблем, пов'язаних із заподіянням шкоди орендованому житлу. Так, підписуючи договір оренди, квартиронаймач візьме на себе зобов'язання відшкодувати заподіяну майну шкоду, винуватцем якого він став навмисне або ж через необережність.

Четверте: фотографії житлової площі повинні бути красивими

Тут все очевидно: відображені на фото комфорт, затишок і впорядкованість залучать більше зацікавлених осіб, та ще й за непогану ціну.

П'яте: активно розміщуйте оголошення в інтернеті

Електронні сервіси бронювання, наприклад, booking.com, dobainn.in.ua – це якраз те, що вам потрібно. Але одного сайту, зрозуміло, буде недостатньо. Пам'ятайте, що реклама ніколи не буває зайвою.

Шосте: пропонуйте орендарю додаткові послуги

Чай, кава, рушники – все це можна відносно дешево закупити самостійно, а продавати дорожче, за підвищену вартість. Такий бізнес-підхід дозволить вам виручити більше коштів з оренди квартири орендарем.

І на останок: Якщо ви сумніваєтеся в тому, що у вас вийде реалізувати всі перераховані вище аспекти самостійно, непоганою ідеєю буде вдатися до послуг агентств нерухомості. Експерти ринку грамотно організують, а потім проконтролюють кожен етап процесу, тим самим позбавляючи вас надмірних турбот.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас