Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Безпека домашнього улюбленця в літню спеку

Безпека домашнього улюбленця в літню спеку

Всі ми любимо літо за його теплу погоду, та іноді ми страждаємо від справжньої спеки. А як на рахунок домашніх улюбленців? Для них вона може бути ще більш нестерпною, і навіть небезпечною. В особливо спекотні літні дні вам потрібно приділити більше уваги і турботи своїй домашній тварині.

В особливо спекотну погоду ви напевно помічали, як непросто доводиться вашому вихованцеві. Але це не означає, що ви не можете нічого для нього зробити. На сайті online.ua ви знайдете корисні і дієві поради про те, як можна допомогти домашньому улюбленцю в спеку, будь у вас собака, кіт, гризуни чи птиці. А ми поговоримо про те, як убезпечити тварину в літню спеку.

Безпека домашнього улюбленця в спеку: важливі рекомендації

• У тварин в спеку швидко настає зневоднення, тому давайте вихованцеві більше свіжої, чистої води. Особливо, якщо на вулиці жарко або волого.

• Забезпечте улюбленцю місце в тіні в будинку, де він може сховатися від сонця.

• Відмовтеся від надмірних активностей (а можна їх і зовсім виключити), поки на вулиці спекотно.

• Ніколи не залишайте вихованця в припаркованому авто – це дуже небезпечно для нього тепловим ударом.

• Собаку з довгою шерстю можна підстригти, але голити її не можна. Шерсть захищає собак від перегріву і сонячних опіків.

• Котів в жарку погоду варто вичісувати частіше ніж зазвичай, проте голити їх також не можна. Шерсть захищає кішок не тільки від холоду, але й від спеки.

• Спробуйте влаштувати домашній тварині водні процедури. Якщо вихованець добре їх переносить, йому стане набагато легше. Якщо це, наприклад, кіт, який не любить купатися, спробуйте намочити йому лише лапки.

• Якщо ви вигулюєте улюбленця, в спекотні дні робіть це рано вранці або пізніше ввечері.

• Не намагайтеся допомогти вихованцеві охолонути, включаючи біля нього вентилятор. Тварини не пітніють всією шкірою, як ми, тому для них це буде в кращому випадку даремним. У гіршому ж, вихованець може постраждати, адже не всі тварини добре переносять протяги.

Запам'ятайте симптоми того, що вихованець перегрівся: важке дихання або задишка, прискорений пульс і дихання, посилене слиновиділення, млявість або навіть ступор. Також симптоми теплового удару у тварини можуть включати судоми, кривавий пронос і блювоту, температуру тіла понад 40 ℃.

Домашні тварини з плоскими мордами, як мопси або перські коти, сильніше схильні перегріватися, тому що не можуть дихати так само ефективно. Їм, як і людям похилого віку, із зайвою вагою або захворюваннями серця та легень, рекомендується якомога більше часу проводити в прохолодних вентильованих приміщеннях.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас