Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Трудова еміграція до Польщі. Нотаріальний супровід та юридичні тонкощі

Трудова еміграція до Польщі. Нотаріальний супровід та юридичні тонкощі

Мої вітання, шановні читачі!
Моє ім'я, Володимир Чуловський, і я працюю понад 10 років у нотаріальній сфері України.

Останнім часом значно побільшала кількість пошукових запитів, пов’язаних з темами «трудова міграція до Польщі», «навчання у Польщі», «туристична поїздка до Польщі» тощо. Цей допис буде корисним саме для тих, кого цікавлять ці питання.

Технічний бік виїзду до Польщі начебто простий: зібрав повний пакет документів, отримав візу та поїхав. Але в цій формулі є момент, на який варто звернути увагу. Зокрема, що вважати «повним» пакетом? Не замислювалися? А даремно.

Спочатку розглянемо випадки, коли попередній візит до нотаріуса є обов’язковим.

По-перше. Ви збираєтесь у Польщу на навчання. Вам потрібна студентська віза. Для її отримання ви маєте довести свою фінансову спроможність. У разі, якщо її забезпечують батьки (або опікуни), або ж ви неповнолітній, вам знадобиться нотаріально оформлена спонсорська заява. До речі, для отримання туристичної візи така заява потрібна й пенсіонерам, домогосподаркам (якщо їх поїздку фінансує хтось сторонній), школярам тощо.

По-друге. Подорожувати Польщею з дитиною збирається один з батьків. Або дитина буде перетинати кордон у супроводі третьої особи. В цьому випадку потрібно заздалегідь оформити дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон.

А тепер випадки, в яких візит до нотаріуса формально не є обов’язковим, проте є цілком бажаним з точки зору вашої безпеки і комфорту.

Зазвичай, для отримання візи достатньо ксерокопій документів. Але, якщо ви плануєте затриматися в Польщі на три місяці та довше, варто подумати про консульський облік. Це справа добровільна, але має свої конкретні переваги. Однак, для постановки на облік вже потрібні нотаріально завірені копії документів.

Доречі, у загальних рекомендаціях при від’їзді за кордон є порада залишити рідним копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження тощо. МЗС України також рекомендує мати при собі копію внутрішнього та закордонного паспортів. Наявність таких копій може значно спростити вирішення питань, пов’язаних із втратою паспорту.

Нарешті, тривалий від’їзд з України є гарним приводом, аби потурбуватись, щоб вдома могли вирішувати певні питання за вашої відсутності. Наприклад, на підставі тієї чи іншої довіреності.

Отже, шановні дорослі та молодь, якщо ви збираєтесь до Польщі (або просто за кордон) не лінуйтесь. Зателефонуйте до моєї нотаріальної контори (телефон – 067 633 14 32) і порадьтесь, як зробити свою подорож ще більш комфортною та безпечною. Можна просто завітати на офіційний сайт. Ми маємо 10-річний досвід роботи, тож владнаємо всі ваші справи швидко та якісно.
нотаріус Володимир Чуловський
А про всяк випадок фіксуємо, якими нотаріальними послугами варто скористатися при підготовці до виїзду до Польщі (за типами поїздок).

Трудова міграція до Польщі:

1. Нотаріально засвідчити копії внутрішнього паспорта громадянина України, закордонного паспорта громадянина України.

2. Оформити генеральну або іншу довіреність (за потребою), для чого потрібно мати при собі оригінали внутрішнього паспорту громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (раніше вказувався як ІПН).

Навчання у Польщі:

1. Оформити згоду батьків на виїзд дитини за кордон (якщо студент неповнолітній). Для оформлення заяви потрібно надати оригінали внутрішніх паспортів батьків, їхні реєстраційні номери облікових карток платників податків (раніше вказувалися як ІПН) та свідоцтва про народження дитини.

2. Оформити заяву про фінансування поїздки за кордон (спонсорство) – якщо перебування та навчання фінансово забезпечують батьки (родичи, опікуни тощо). Для цього потрібно мати оригінали внутрішнього паспорту громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (раніше вказувався як ІПН) особи, яка виступає спонсором. Якщо спонсором виступає родич/опікун, потрібно надати документ, що підтверджує спорідненість.

3. Нотаріально засвідчити копії внутрішнього паспорта громадянина України, закордонного паспорта громадянина України особи, яка їде на навчання.

Приватна подорож до Польщі:

1. Оформити згоду батьків на виїзд дитини за кордон (якщо дитина неповнолітня). Для оформлення заяви потрібно надати оригінали внутрішніх паспортів батьків, їхні реєстраційні номери облікових карток платників податків (раніше вказувалися як ІПН) та свідоцтво про народження дитини.

2. Оформити заяву про фінансування поїздки за кордон (спонсорство) – зазвичай потрібно для отримання візи працездатними особами, які тимчасово не працюють; домогосподаркам; учням (починаючи з 14 років); студентам; пенсіонерам, а також недієздатним особам або інвалідам. Для цього потрібно мати оригінали внутрішнього паспорту громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (раніше вказувався як ІПН) особи, яка виступає спонсором. Якщо спонсором виступає родич/опікун/піклувальник потрібно надати документ, що підтверджує спорідненість.

3. Нотаріально засвідчити копії внутрішнього паспорта громадянина України, закордонного паспорта громадянина України – особи, яка їде на навчання.

Якщо у вас залишились питання, щодо процедур або документів та вимог до них – ласкаво прошу на консультацію до офісу приватного нотаріуса Володимира Чуловського.

Також, запрошую відвідати сторінку у соц.-мережі – там багато корисних дописів на всі випадки життя.

Зауважу, що первинна консультація в моїй конторі – завжди безкоштовна.

До зустрічі!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас