Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що таке мусовий торт?

Що таке мусовий торт?

Десерти, приготовлені на основі найніжнішого мусу, продовжують переможну ходу Європою, поступово витісняючи «класичні» солодощі за рахунок ідеального поєднання незвичайного вигляду та виняткового смаку. Щоб зрозуміти причину популярності подібних солодощів, слід розібратися з тим, що таке мусовий торт, і з чого він складається, а також вивчити нюанси, тонкощі та особливості, пов'язані з приготуванням такого цікавого варіанта частування. Допоможуть нам в цьому професіонали з сайту Tort.Expert.

Що означає мусовий торт?

По суті, мусовий торт – це класичний європейський десерт, що має ефектний вигляд і вкрай незвичайне для традиційної кулінарії поєднання кольорів і фактур. При цьому варто відзначити, що кожен кондитер має власні прийоми і хитрощі, що дозволяють спростити процес його приготування. Більше того, підходячи до питання створення подібних десертів, окремі майстри виявляють креатив і особливу фантазію, що дозволяє створювати унікальні, неповторні шедеври кулінарного мистецтва!

Отже, мусовий торт є кондитерським виробом, що складається з декількох шарів:
 • Основа;
 • Мус;
 • Начинка;
 • Покриття.
Нерідко, як окремий шар використовують хрумкі шаблі або крамбл. Основою є різні бісквіти.

З французької, слово мус (Mousse) перекладається як «піна», що якнайкраще описує даний продукт: поєднання збитих вершків і ягідної, фруктової, карамельної або шоколадної начинки з додаванням желатину. Збивається за допомогою блендера чи міксера, готується без випічки. Як начинка можуть використовуватися різні креми, свіжі фрукти, ягоди, джеми та варення, залежно від фантазії автора.

Але головною особливістю подібних виробів прийнято вважати оформлення: найчастіше для прикрашання таких тортів використовують дзеркальну глазур або велюр. Для рівного і красивого покриття десерт повинен бути заморожений, т.я. повинен тримати структуру під час нанесення елемента декору. Нерідко кулінари використовують свіжі фрукти, натуральні ягоди та інші елементи, що дозволяють створити по-справжньому унікальний десерт, залишивши фірмовий підпис, властивий тому чи іншому кондитеру.

З чого виготовляють мусові торти?

По суті, для приготування мусового торта потрібно мати певну вправність. На щастя, приготувати таке частування можна навіть удома, т.я. воно не вимагає особливої техніки, яка є в умовах професійної кондитерської. При цьому варто відзначити, що в наші дні існує кілька «безпрограшних» смакових поєднань, до яких входять:
 • Малина, полуниця, вишня, банан – з темним, молочним чи білим шоколадом;

 • Банан, карамель, шоколад – вершковий мус;

 • Яблуко, груша, кориця – вершкова чи шоколадна маса;

 • Манго, маракуйя, чорниця – молочний шоколад.
Процес складання подібних тортів – один із найвідповідальніших моментів. До моменту приготування, начинка має бути заморожена, бісквіт – охолонути, а мус – збитий і готовий до вживання. Збирається у формі, у перевернутому вигляді у такому порядку:
 • Мус (приблизно 1 см, відправляємо в морозилку на 4-5 хвилин, щоб шар встиг схопитися);

 • Начинка (вкладається по центру, щоб у результаті розрізу вона була строго посередині);

 • Другий мусовий шар (що покриває начинку та створює ефект однорідності у готовому виробі);

 • Бісквіт (укладається зверху, закріплюється вкручуючими рухами, після фіксації ставиться в морозилку на ніч).
Перш ніж відправити виріб у холод, слід вирівняти його поверхню, прибравши залишки мусу. Для нанесення покриття торт виймається з форми, встановлюється на спеціальну підніжку, після чого різкими і впевненими круговими рухами вкривається глазур'ю, надлишки якої прибираються плоским кондитерським шпателем.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас