Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особливості дієти при діабеті 2 типу, огляд дозволених продуктів

Особливості дієти при діабеті 2 типу, огляд дозволених продуктів

Цукровий діабет 2 типу часто називають хворобою неправильного способу життя. В результаті споживання великої кількості вуглеводів та жирів знижується чутливість клітин до інсуліну. Цукор погано засвоюється, а в організмі з'являється вільна глюкоза. Щоб боротися з цією недугою, необхідно нормалізувати своє харчування. Основа харчування при діабеті 2 типу – звести до мінімуму споживання вуглеводів.

Основна проблема в тому, що значна кількість продуктів має у своєму складі приховані вуглеводи. Йдеться про кетчуп, напівфабрикати, солодкі йогурти. Крім того, величезна кількість вуглеводів міститься у натуральних фруктових соках. Саме тому доведеться із раціону виключити навіть ці продукти.

Основи харчування при цукровому діабеті 2 типу

Необхідно споживати достатню кількість білків. Це кисломолочні продукти, м'ясо та яйця. У раціоні не має бути дуже жирних видів м'яса. Необхідно виключити з раціону свинину, баранину, качку.

Дозволені види м'яса:

• Курятина
• Кролик
• Індичка
• Субпродукти: печінка, легені, серце

Необхідно вживати річкову та морську рибу. Попри те, що лікарі рекомендують при діабеті 2 типу виключити з раціону більшість жирів, це не стосується ненасичених жирних кислот, що містяться в червоній рибі та морепродуктах. Омега 3, 6 та 9 кислоти – це корисні жири, які беруть участь у хімічних процесах з утворенням амінокислот. Їх виключати із раціону не потрібно.
харчування при цукровому діабеті 2 типу

Чи можна при діабеті 2 типу фрукти?

Не можна вживати солодкі плоди, які містять величезну кількість цукру. Це банани, виноград, фініки, курага, диня. Ці продукти при цукровому діабеті 2-го типу виключаються. Дозволено всі види ягід. У складі чорної смородини, ожини, малини та полуниці міститься корисна клітковина, яка покращує обмін речовин та стимулює роботу кишківника.

Можна позбутися хвороби, для цього підійде дієта цукровий діабет 2 типу, попри те, що це хронічне захворювання. Для цього необхідно використовувати цілий комплекс, включаючи правильне харчування, регулярні фізичні навантаження та прийом деяких препаратів.

На жаль, при діабеті 2 типу можна вживати не всі овочі. В основному віддають перевагу наземним варіантам, які ростуть вище рівня землі. Це помідори, огірки, болгарський перець. Всього один або два рази на тиждень можна включати в раціон моркву, буряки та картоплю. Річ у тім, що у складі цих овочів міститься величезна кількість цукру та крохмалю. Вони також можуть стимулювати підвищення рівня глюкози у крові. Це стосується практично всіх круп.

При діабеті 2 типу двічі на тиждень можна споживати зелену гречку. Інші крупи мають високий глікемічний індекс та велику кількість хлібних одиниць, тому заборонені при цукровому діабеті 2 типу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас