Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як підготувати дитину до першого візиту стоматолога?

Як підготувати дитину до першого візиту стоматолога?

У житті кожного з батьків настає момент, коли дитина стає старшою, і її потрібно вести на плановий огляд до дитячого стоматолога в Києві чи іншому місті країни. Для того, щоб дізнатися, як правильно підготуватися до відвідування лікаря без стресу для дитини та нервів для батьків, важливо знати корисні поради, які допоможуть привчити дитину регулярно відвідувати лікаря без істерик та негативних емоцій.

Досить кумедним фактом є те, що на практиці підготувати дорослу людину до відвідування дитячого стоматологічного кабінету набагато складніше, ніж саму дитину. Кожен з батьків повинен розуміти, що зараз стоматологія стала дуже модернізованою, що дозволяє легко адаптувати навіть найменших діток до сеансів.

Деякі лікарі навіть внесли до свого списку послуг процедуру, яку називають «Адаптаційний візит». Там дитина гратиме у рольову гру з лікарем «Стоматолог – Пацієнт». Таким чином, зубний лікар намагається показати дитині, що відвідувати стоматологічний кабінет – це зовсім не страшно і навіть весело.

Фахівці дитячої стоматології "Дент Лайн" у Києві на Подолі зазначають, що для того, аби процес адаптації пройшов ще швидше, слід дотримуватися принципу послідовності. Якщо говорити більш детально, спочатку потрібно почати зі знайомства з клінікою, лікарем і провести невеликий огляд ротової порожнини. Наступного разу можна проводити більш серйозні процедури, наприклад професійну гігієну. Таким чином дитина зможе робити невеликі паузи між процедурами та потихеньку без страху звикати до стоматологічних сеансів.

Приблизно на третій чи четвертий візит можна розпочинати лікування зубів, але тут також важлива послідовність. Краще починати з простих проблемних місць. Так, час перебування дитини в стоматологічному кабінеті поступово збільшуватиметься, через що лікування проходитиме легко і безболісно.

Дитяча стоматологія у Києві на перших сеансах проводить необхідні обстеження для виявлення всіх можливих проблем, а саме фотопротоколювання, рентгенівські знімки чи КТ-діагностику. На наступному етапі лікарі розповідають про стан ротової порожнини батькам. Після цього узгоджується план лікування зубів і обговорюються всі деталі.

Щоб візит до стоматолога пройшов максимально спокійно та безболісно, батькам настійно рекомендується дотримуватися певних порад, а саме:
  • Розповісти дитині про майбутню процедуру. Поясніть їй у загальних рисах, з якими моментами доведеться зіштовхнутися на сеансі, при цьому опускаючи можливі неприємні подробиці.

  • Забудьте про слова, які можуть спричинити страх у малюка. А саме: «не бійся», «боляче не буде», «зроблять укольчик», «лікар видалить зуб», «просвердлить зуб» тощо. Замінюйте ці терміни на більш приємні. Як варіант, можна сказати дитині, що вона йде грати з зубною феєю, яка бореться з мікробами, бактеріями та іншими монстрами. За допомогою магії феї можна підтримувати рот чистим та здоровим.

  • За жодних умов не залякуйте і не погрожуйте дитині. Це дуже важливо! Подібно до дитячої УЗД, похід у стоматологічну клініку має асоціюватися лише з приємними емоціями.

  • Не бійтеся залишати дитину наодинці з лікарем. Звичайно ж, іноді потрібно, щоб тато або мама знаходилися поруч, але найкраще прислухатися до рекомендацій лікаря. Це потрібно для того, щоб не збивати весь процес роботи.

  • Сприймайте стоматолога як партнера для досягнення спільної мети. Основне завдання – зробити так, щоб малюку було комфортно та легко під час усіх етапів лікування.

  • Не нехтуйте адаптацією, інакше дитина може сильно злякатися. Внаслідок чого лікарям може знадобитися вживати серйозних заходів, а саме загальну анестезію. Після чого у дитини може з'явитися страх стоматологів, який переслідуватиме її все життя.
Звертайтеся лише до перевірених фахівців, на яких можна покластися. Це потрібно для того, щоб можна було розслабитися та довірити найдорожче у надійні руки професіонала.

Джерело: офіційний сайт дитячої стоматології у Києві www.dentline.com.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас