Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сучасні татусі сильніше залучені у життя своїх малюків, ніж попередні покоління

Сучасні татусі сильніше залучені у життя своїх малюків, ніж попередні покоління
 

Така тенденція може мати дуже позитивний ефект синергії: сім'я стає ще згуртованішою, батьки відчувають набагато менше стресу і з ще більшим задоволенням вирощують свою малечу.

Сучасні дослідження свідчать, що зараз татусі стали набагато більш активними батьками, ніж батьки попередніх поколінь. У наші дні батьківство активно еволюціонує: ми дізнаємося більше про виховання та розвиток дітей, а також про важливість активної ролі кожного з батьків у благополуччі дитини.

Якщо ми подивимося на те, як ми росли, і на сім'ї попередніх поколінь, то дуже поширеною була ситуація, коли мама вдома займається дітьми, а тато заробляє гроші. Коли татусі поверталися додому, вони все одно не були настільки ж залучені у життя своїх дітей, як мами (бо втомилися, бо це жіноча справа – займатися дітьми та з багатьох інших причин). Проте зараз ситуація змінюється.

Нещодавні дослідження показали, що татка зараз, як ніколи раніше, беруть активну участь у житті своїх дітей. Значно змінилося й те, як вони бачать себе у ролі батька – це і відбивається безпосередньо у їхній поведінці. Сучасні татусі частіше відвідують спортивні та позакласні заняття з малюками, а також активно залучені до їхнього соціального та емоційного розвитку.

Новий погляд на те, що означає бути батьком, також робить сучасних тат більш «теплими» по відношенню до своїх дітлахів – вони частіше та сильніше підтримують малюків у скрутні часи. Якщо раніше (і взагалі історично) мами ростили, виховували та підтримували своїх малюків, то сьогодні тата переймають цю роль на себе, бачачи себе такими ж рівноправними та настільки ж важливими батьками, як і мами.

Звичайно ж, такі зміни дуже позитивні для мам, адже тепер вони отримують більше підтримки від свого партнера. Сучасна мама знає, що прийшовши додому, тато допоможе їй, знявши хоч частину клопоту та навантаження з її плечей. Це, у свою чергу, має хвильовий ефект: атмосфера в будинку стає згуртованішою, батьки відчувають менше стресу і почуваються щасливішими, як і їхня малеча.

Незважаючи на цю прекрасну тенденцію, все ж таки в наш час залишається чимало татусів, які вважають себе суто годувальниками сім'ї і лише дисциплінарною фігурою у вихованні дітлахів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас