Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому вам не потрібно бути чесними і справедливими зі своїми дітьми на 100% – думка експертів

Чому вам не потрібно бути чесними і справедливими зі своїми дітьми на 100% – думка експертів
 

Ростити більше однієї дитини може бути справді складно. Вам потрібно ще ретельніше продумувати розпорядок дня, справлятися з суперництвом дітлахів, намагатися поводитися чесно і справедливо стосовно кожного, нічим не обділяючи жодного з них. Адже всі ваші діти повинні знати та розуміти, що їх люблять та поважають однаково. Але наскільки бути абсолютно чесними з малечею можливо і, в принципі, необхідно?

Як би вам не здавалося, що чесність – найкраща політика, у тому числі й у вихованні дітлахів, це не завжди так. За словами деяких експертів, батьки не повинні бути завжди чесними з дитиною. Більше того: краще, щоб вони показували дитині, що таке брехня та обман, адже чадо неодмінно зіткнеться з ними у реальному світі. Тобто, час від часу обманюючи свою малечу, батьки дають їй корисний життєвий урок.

Також експерти стверджують: ідея забезпечити повну рівність та справедливість між своїми дітьми не просто нереалістична, а й нежиттєздатна. Так ви тільки вимотуватимете себе, але 100% чесності і справедливості по відношенню до кожного малюка не досягнете. Більше того, ваше завдання, як батьків, підготувати дітлахів до життя в реальному світі, а там не завжди все буде справедливо – чадо має це зрозуміти і навчитися справлятися з такими ситуаціями.

Така ідея нереалістична, тому що мама двох діток, різних за віком чи розвитком, не може робити для них все однаково – це нелогічно та неправильно. Малюки знаходяться на різному рівні розвитку, і кожен з них потребує відповідного підходу у догляді та вихованні.

Звичайно ж, через «несправедливість» у дітей можуть виникати неприємні почуття та емоції. У цьому випадку експерти рекомендують старе-добре відкрите спілкування: поясніть малюкові, що причина такої вашої поведінки – різниця в їхньому віці. Розкажіть, що коли він підросте, він також матиме більше можливостей (але й відповідальності). Як правило, такої розмови цілком достатньо. Але буде краще, якщо ви продовжите…

Поговоріть про реальний світ і про те, яким несправедливим він іноді здається. Та ми маємо навчитися справлятися з такими ситуаціями, реагувати на них правильно і поводитися чесно, адже розуміємо, як сильно може засмутити нечесність і несправедливість оточуючих.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас