Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як допомогти малюкові змиритися з тим, що його старший брат/сестра тепер ходить до школи?

Як допомогти малюкові змиритися з тим, що його старший брат/сестра тепер ходить до школи?
 

Малюкові може бути важко змиритися зі змінами, коли його старший братик чи сестричка починають ходити восени до школи. Наші поради допоможуть малюкам змиритися з новим розпорядком дня та адаптуватися до нього якнайшвидше.

Немає нічого милішого, ніж бачити, як наші молодші дітки рівняються на старших. Звичайно, без сварок і суперечок не обходиться ніколи, але є якась магія в тому, як молодші дітки дивляться на своїх старших братиків і сестричок, тягнуться до них і намагаються на них рівнятися.

Літо – прекрасна пора, коли дітлахи практично весь час проводять разом. Та з приходом осені школярам доводиться щодня відвідувати уроки, а їхні молодші брати та сестри починають страждати від того, що їх постійно немає вдома. Ми пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть малюкам прийняти нову реальність і змиритися з тим, що старша дитина тепер ходить до школи.

Як допомогти маленькій дитині змиритися з тим, що старша ходить до школи

1. Поговоріть про новий розпорядок дня

Малечі справді подобається, коли їм розповідають про те, як усе відбуватиметься. Тому обговорити з молодшим новий розпорядок дня завжди гарна ідея. Коли малюк засмучений, що старша дитина в школі, а він ні, розкажіть, на що йому чекати. Наприклад, поясніть, що старша дитина ходитиме до школи з понеділка по п'ятницю, тому буде йти зранку і повертатиметься по обіді, а більшу частину другої половини дня та у вихідні вона буде вдома.

2. Заплануйте щось на двох із малюком

Коли молодша дитина починає засмучуватися через те, що старша ходить до школи, спробуйте цікаво провести час удвох. Придумайте щось, що підбадьорить малюка: прогулянка до парку або на дитячий майданчик, похід до місцевої пекарні або до магазину за продуктами на його улюблене печиво, яке ви потім разом приготуєте… Усім нам іноді потрібно трохи більше уваги, і малюкові неодмінно сподобається такий день.

3. Пограйте в школу з малюком вдома

Не так вже й складно виділити в кімнаті малюка або вітальні трохи місця, поставити імпровізовану парту, стілець, дошку і дати малюкові спробувати себе в ролі вчителя. Дозвольте малюкові повчити вас «важливим речам» або запропонуйте йому зібрати клас з іграшок. А якщо молодший дійсно засмучується, що не доріс до школи, нехай починає вчитися прямо зараз – по годині на день ви можете проводити з ним розвиваючі заняття, називаючи їх уроками, як у школі.

4. Купіть малюкові навчальні приналежності, як і школяру (і навіть рюкзачок)

Якщо молодша дитина засмучується через те, що старшій купують нові речі до школи, порадуйте корисними обновками і крихітку. Придбайте малюкові також рюкзачок, який йому сподобається, а також трохи нових канцтоварів для малювання та розвиваючих занять, які, до речі, неодмінно стануть у нагоді, коли ви вдома гратимете в школу.

5. Почніть готуватися до школи вже зараз

Ваш малюк не завжди ходитиме в садочок, тому готувати його до школи можна починати вже зараз. Тим більше, якщо він хоче рівнятися на старшого. В Інтернеті ви знайдете чимало занять для дошкільнят, в тому числі, з підготовки до школи, а також при можливості ви можете віддати молодшого в один із дошкільних центрів міста, де його розвиватимуть і готуватимуть до школи. А малюк, відвідуючи такі уроки, зможе відчути себе «дорослим».

6. Вечеряйте разом всією родиною

Спільна вечеря – чудова нагода для кожного члена сім'ї поділитися тим, що сталося у нього за день, і дізнатися, чим живуть зараз інші домочадці. Ця прекрасна традиція сильно згуртовує сім'ю і точно варта того, щоб її підтримувати.

7. Заведіть традицію сімейного вихідного

Перші шкільні тижні зазвичай хаотичні і безладні (а особливо, в нашій ситуації). Та все ж рутина виробиться сама собою, і напевно у вас вона вже більш-менш сформувалася. Тепер ви можете планувати не лише робочі дні, а й вихідні. То чому б на один із них не запланувати сімейний день?

Цього дня можна робити будь-що, що подобається всім вам – готувати традиційні млинці вихідного дня або піцу, ходити в гості до бабусь-дідусів або в улюблене кафе, проводити вечір за цікавим фільмом або мультиком з поп-корном тощо. Як вдома, так і на вулиці, і в різних закладах, ви можете вигадати безліч цікавих активностей з дітлахами і навіть зробити такий сімейний день традицією!

Традиція сімейного вихідного не тільки допоможе вам зблизитися та підтримувати міцний зв'язок з дітлахами, але й малюкові – незважаючи на нові реалії, відчути, що він не втрачає зв'язок зі своїм старшим братиком чи сестричкою.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас