Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Який туристичний килимок обрати для походу?

Який туристичний килимок обрати для походу?

В дводенному чи довготривалому поході не обійтись без каремати. Це туристичний килимок, головні задачі якого — захист від вологи, переохолодження, створення комфорту на привалі чи в наметі.

Килимок самонадувний Fjord Nansen Kerjag

Різновиди туристичних килимків

За матеріалом виготовлення та структурою килимки бувають 

  • зі спіненого поліетилену;
  • надувні;
  • самонадувні.

Найстарішими та найпопулярнішими є килимки зі спіненого поліуретану (ізолону). Головна причина їхньої популярності - демократична ціна, котра доповнюється малою вагою.

Килимки з ізолону мають і такі переваги:

  • Мала вага — нести такий килимок зручно, навіть якщо вам доведеться йти довго.
  • Чудова ізоляція від вологи та холоду.
  • Стійкість до порізів, проколів – навіть якщо килимок буде пошкоджено, на його подальші експлуатаційні характеристики це ніяк не вплине.

Самонадувні килимки. Ці вироби створюються з матеріалу, схожого на спінений поліетилен, проте усередині є пори. При відкритті клапана досередини набирається повітря, розкриваючи пори і збільшуючи об’єм килимка.

Такі вироби також досить стійкі до пошкоджень, хоча бажано їх не класти на кам'янистий ґрунт, поверхню з гострими коренями. Хоча килимок надувається самостійно, інколи може знадобитися насос, за допомогою якого потрібно буде підкачати виріб.

Самонадувні килимки мають найменшу вагу та розміри у складеному вигляді. Килимок складається зі щільного матеріалу з порожнинами всередині. За допомогою помпи вони наповнюються повітрям, після чого килимок набуває об'єму, тепло- та вологоізоляційних властивостей. 

Килимок самонадувний Terra Incognita Twin 5

Популярні моделі туристичних килимків 

Компанія Black Diamond створює легкі та міцні килимки для активного відпочинку, зокрема модель Circuit crash pad. Основне його призначення — убезпечення від ударів під час болдерингу, однак цей килимок можна використовувати і під час інших видів спорту, а також брати його з собою в нетривалі походи. Килимок виготовлено з пінополіуретану із закритою структурою, доповненого сильно стиснутим пінополіуретаном. Зовні килимок покритий нейлоном 900D, захищеним від впливу вологи. Такий килимок зручно переносити завдяки плечовим ременям, доповненим поперековим поясом і двома ручками. 

В категорії самонадувних килимків приваблює Exped Megamat, котрий забезпечує високий рівень комфорту. Цей килимок буде ідеальним вибором для табору, кемпінгу — де мала вага не є пріорітетом. Килимок створює рівну поверхню, на котрій зручно відпочивати та спати. В комплекті ви знайдете сумку для транспортування та компактну помпу для надування. 

Therm-a-rest Ridge Rest Classic — класичний каремат, створений зі щільної піни з закритими порами. Міцність килимка підвищують литі шви. Такому килимку не страшні порізи та проколи, а для перенесення його можна скрутити в рулон — у такому вигляді виріб займає дуже мало місця. Важливою перевагою виробу є й мала вага – нести його дуже просто та легко. Килимок забезпечує чудову термо- та вологоізоляцію протягом трьох сезонів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас