Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Літій-іонні акумулятори LiFePO4: особливості та характеристики

Літій-іонні акумулятори LiFePO4: особливості та характеристики

У той час коли енергонезалежність побутових споживачів стає дедалі важливішою і актуальнішою, зростає рівень зацікавленості технологіями та рішеннями, що можуть забезпечити безперервне живлення в разі відсутності стабільного електропостачання. Одна з найпопулярніших категорій акумуляторних батарей, що поступово стають усе більш затребуваними — це літій-іонні акумулятори LiFePO4.

Їхня повна назва звучить як «літій-ферофосфатні акумулятори», і вони мають кілька важливих відмінностей від класичних літій-іонних (Li-ion) елементів живлення. 

 

Особливості акумуляторів типу LiFePO4

У літій-іонних акумуляторах LiFePO4 як катод використовується літій-ферофосфат. Такі акумулятори більше важать, якщо порівняти з іншими літій-іонними моделями аналогічної ємності, а також мають меншу номінальну напругу — від 3 до 3,3 В. Перша промислова партія літій-іонних акумуляторів такого типу була вироблена порівняно недавно, у 2006 році. З того часу вони вважаються найкращими силовими акумуляторами. 

Літій-ферофосфатні акумулятори здатні працювати в широкому температурному діапазоні (від −30 до +50 °С), мають саморозряд не більш ніж 3% на рік і на 14% меншу питому енергоємність, ніж традиційні Li-ion-рішення. Важливо, що під час розряджання напруга залишається незмінною, що робить літій-іонні акумулятори LiFePO4 одними з найкращих на ринку з точки зору експлуатаційних характеристик. Їх використання рекомендоване у всіх випадках, коли фізичні розміри та вага відіграють другорядну роль. 

Переваги літій-іонних акумуляторів

Забезпечувати резервне живлення за допомогою акумуляторів LiFePO4 — гарна ідея з кількох причин:

  • тривалий термін служби — більш ніж 2000 циклів до моменту збереження 80% початкової ємності;

  • хімічна й термічна стабільність, включно зі здатністю працювати в сильні морози та спеку;

  • скорочений у два рази час заряджання, якщо порівняти з акумуляторами Li-ion;

  • підвищена безпека експлуатації, включно з пожежною безпекою;

  • висока здатність витримувати критичну напругу та мінімальна здатність до деградації. 

Таким чином, літій-іонні акумулятори LiFePO4 можуть використовуватися в ситуаціях, які передбачають агресивний зовнішній вплив, коли є потреба у прискореному заряджанні чи в більшій витривалості під час активної регулярної експлуатації. 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас