Особливості акумуляторів типу LiFePO4
У літій-іонних акумуляторах LiFePO4 як катод використовується літій-ферофосфат. Такі акумулятори більше важать, якщо порівняти з іншими літій-іонними моделями аналогічної ємності, а також мають меншу номінальну напругу — від 3 до 3,3 В. Перша промислова партія літій-іонних акумуляторів такого типу була вироблена порівняно недавно, у 2006 році. З того часу вони вважаються найкращими силовими акумуляторами.
Літій-ферофосфатні акумулятори здатні працювати в широкому температурному діапазоні (від −30 до +50 °С), мають саморозряд не більш ніж 3% на рік і на 14% меншу питому енергоємність, ніж традиційні Li-ion-рішення. Важливо, що під час розряджання напруга залишається незмінною, що робить літій-іонні акумулятори LiFePO4 одними з найкращих на ринку з точки зору експлуатаційних характеристик. Їх використання рекомендоване у всіх випадках, коли фізичні розміри та вага відіграють другорядну роль.
Переваги літій-іонних акумуляторів
Забезпечувати резервне живлення за допомогою акумуляторів LiFePO4 — гарна ідея з кількох причин:
-
тривалий термін служби — більш ніж 2000 циклів до моменту збереження 80% початкової ємності;
-
хімічна й термічна стабільність, включно зі здатністю працювати в сильні морози та спеку;
-
скорочений у два рази час заряджання, якщо порівняти з акумуляторами Li-ion;
-
підвищена безпека експлуатації, включно з пожежною безпекою;
-
висока здатність витримувати критичну напругу та мінімальна здатність до деградації.
Таким чином, літій-іонні акумулятори LiFePO4 можуть використовуватися в ситуаціях, які передбачають агресивний зовнішній вплив, коли є потреба у прискореному заряджанні чи в більшій витривалості під час активної регулярної експлуатації.