Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Видалення жовчного міхура – лапароскопічна холецистектомія

Видалення жовчного міхура – лапароскопічна холецистектомія

Що це за процедура

Видалення жовчного міхура лапароскопічним шляхом – щадна операція, яка призначається при складних запальних та хронічних ураженнях жовчного міхура. Вона є плановою процедурою, яка дозволяє видалити орган, що втратив функціональність, через невеликі проколи на животі.

Лапароскопія є безпечною процедурою, адже проходить з мінімальною втратою крові та незначним пошкодженням тканин. Саме тому вона поступово витіснила класичні операції, які проводились раніше.

Коли потрібно видаляти жовчний міхур

Жовчний міхур є важливим органом, який відповідає за зберігання та транспортування жовчі. Неправильне харчування, нервові розлади, інфекційні хвороби можуть призвести до застою жовчі, формування каменів. У таких випадках порушується нормальна робота органа і необхідне його видалення. Лапароскопічна холецистектомія призначається у наступних випадках:

  • розвиток жовчнокам’яної хвороби з печінковою колькою;
  • прогресування хронічного холециститу;
  • зміна міхурових стінок;
  • порушення моторної функції жовчовивідної протоки.

Рішення про видалення жовчного міхура приймається лікарем тільки після ретельного обстеження пацієнта. За можливості намагаються зберегти важливий орган, але якщо він сильно уражений хворобами і несе загрозу життю людини, тоді проводять холецистектомію.

Як проходить операція

Видалення жовчного міхура лапароскопічним шляхом проходить за чіткою поетапною процедурою:

  1. введення пацієнту загальної анестезії;
  2. розміщення людини на операційному столі та проведення проколів на череві;
  3. введення у черевну порожнину троакарів (хірургічних інструментів) разом з мініатюрною відеокамерою для контролю за ходом операції;
  4. виявлення та перетинання жовчної протоки;
  5. відсікання жовчного міхура від навколишніх судин та видалення;
  6. виведення органа з черева у спеціальному мішку.

По завершенню холецистектомії лікар досліджує черевну порожнину на предмет відсутності кровотечі, після чого проколи зашивають або накладають на них пластирну пов’язку. У середньому лапароскопічне хірургічне втручання триває 30-40 хвилин.

Завдяки відсутності великих розрізів тканин реабілітаційний період після операції значно скорочується. Для прискорення реабілітації пацієнту необхідно дотримуватись призначеної лікарем дієти, приймати полівітамінні препарати, уникати фізичних навантажень та не плавати у відкритих водоймах чи басейнах. Потрібно проходили контрольні огляди, щоб лікар міг впевнитись у нормальному відновленні без ускладнень. У такому випадку можна швидко повернутись до повноцінного життя.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас