Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особисте життя Зевса: його дружини та коханки

Особисте життя Зевса: його дружини та коханки

Згідно з давньогрецькою міфологією Zeus був справжнім героєм-коханцем. Він одружився тричі. Перша його законна дружина – океаніда Метіда. Вона була розумна і приготувала зілля, від якого батько Зевса, Кронос, відригнув його братів і сестер. Гея передбачила, що його скине з престолу його власний нащадок, тож Громовержець перетворив Метіду на муху і проковтнув.

Наступною дружиною Зевса стала Феміда. Вона була дочкою Геї та Урана. Феміда – богиня пророцтва. Вона могла передбачати майбутнє. Від Зевса Феміда народила трьох богинь – пір року. Останньою дружиною Зевса стала Гера. Вона категорично не погоджувалася миритися зі зрадами чоловіка. Гера переслідує незаконних дружин Зевса і насилає на них різні випробування.

З позашлюбних союзів був зв'язок з Евріномою, яка народила харит. Від звʼязку громовержця з богинею памʼяті Мнемозимою зʼявилося на світ девʼять муз. Зевс також мав багато любовних стосунків із земними жінками.

За міфологією Зевс залишив дуже велику кількість божественних, напівбожественних і смертних нащадків.

Щоб відволікти Герцога від своїх любовних пригод, він використовував богиню Ехо.

Хто були діти Зевса

Від численних любовних зв'язків Зевса, за давньогрецькими міфами, у Громовержця було багато дітей. Однією з них була богиня краси та кохання Афродіта. За однією з версій, Афродіта народилася з морської піни на берегах Кіпру.

Ще однією дочкою Зевса стала богиня війни Афіна. Після того, кого Zeus проковтнув свою першу дружину Метіду, всередині його голови виросла його дочка Афіна. Zeus мучився сильними головними болями. Вони були настільки сильні, що він розбив свою голову, і звідти вийшла Афіна. Вона була вже дорослою і при повному озброєнні.

Від коханки Майї у Зевса з'явився син Гермес. Він був швидконогим, і віщував появу богів.

Від титаніди Лето у Зевса з'явилися близнюки, Аполлон і Артеміда. Гера, знаючи про коханку свого чоловіка Лето, не давала лягти їй на землю, коли їй прийшов час народжувати. Аполлон був Богом Сонця, а Артеміда – богинею кохання.

Від Гери у Зевса народився син Арес. Він був жорстоким і кровожерливим. Також у Гери та Зевса народився син Гефест. Він народився потворним, тому Гера вирішила скинути його зі скелі. Але Гефест вижив і став справжнім умільцем-ковалем. Він робив для Zeus блискавки.

Від земних жінок у великого бога також народжувалися діти. Багато з них були справжніми героями. Наприклад, Геракл, Прометей. Більше інформації про Зевса – https://whoiszeus.com.ua/.

Головні атрибути Зевса

За уявленнями стародавніх греків, Зевс був старим з довгою сивою бородою. Головними його символами були: бик, орел і блискавка. Останню створили для Зевса одноокі циклопи, яких визволив Громоверзець із Тартару.

Зображують його сидячим або стоячим, а також таким, що крокує вперед із блискавкою в руці.

Зевс мав здібності перевтілюватися у звірів і птахів, а також у явища природи. Наприклад, він перетворювався на бика або на золотий дощ. У Дельфах йому поклонялися у формі каменю, а в Додоні – у формі дуба.

Зевс представляв релігійні переконання греків, він був володарем усього світу. У нього просили дощ, коли була посуха, йому приносили жертви.

За давньогрецькими міфами, популярними серед жителів Криту, існує гробниця Зевса. Це критська печера, у якій він народився. Щороку він тут відроджується і вмирає.

Зевсу поклонялися в Стародавній Греції. Існувало дуже багато його святилищ і святинь. Найвідоміші місця його культу та шанування: Ідеон на горі Іда, Додона, Дельфи. Останні вважаються центром світу. Тут є кам'яний пам'ятник, відомий як Дельфійський Омфал. Також місцем поклоніння була печера Крит, у якій Зевс народився.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас