Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Історія піци: як з´явилася найпопулярніша у світі страва

Історія піци: як з´явилася найпопулярніша у світі страва

Піца – це ідеальна комбінація чудового смаку та відмінних поживних властивостей. Важко знайти людину, яка б не любила таку страву. Тонкий коржик із начинкою зверху стане непоганим доповненням як святкового столу, так і вихідних перед телевізором. Про те, як же страва завоювала популярність у всьому світі, ми й поговоримо зараз.

З чого все починалося

Тонкий хліб почали випікати ще в 6 тисячолітті до нашої ери. Через свою простоту аналоги страви є практично в кожного народу. Серед найбільш очевидних прообразів піци виділяють:
- давньогрецькі хлібці з сиром, зеленню, цибулею і різними овочами, политі оливковою олією;
- плоскі коржі, що користувалися популярністю на території Стародавнього Риму;
- хлібці з фініками та сиром, які середземноморські воїни готували на щитах під час походів тощо.

Піца – смачний символ Італії

При цьому найчастіше прародителькою піци називають фокаччу – невеликі коржі, які готувалися на території сучасної Італії. Така страва була чудовим перекусом між роботою в полі, тому користувалася популярністю серед простолюдинів. Під час приготування використовували всілякі інгредієнти: від сала до овочів.
Коли в Європу завезли томати, вони стали невід'ємним інгредієнтом страви. Згодом майстрів, які готували коржі з начинкою, починають називати піцайоло. А вже у XVIII столітті в Неаполі відкрилася перша спеціалізована піцерія.
Якщо вас цікавить автентична італійська піца, ви можете замовити її на сайті Monopizza. Також мережа ресторанів пропонує жителям Житомира масу оригінальних авторських рецептів. Серед великого меню кожен знайде, чим би перекусити!

Історія піци Маргарита

Напевно, це найбільш популярний різновид піци. Вважається, що її назвали на честь Маргарити Савойської, яка дуже любила таку страву. Коли монарше подружжя вирушило до своєї резиденції в Неаполь, королева попросила, щоб їй до столу подали кілька варіантів їжі, яку любить робочий люд. Тонкий коржик із начинкою з моцарели, томатів і базиліка одразу привернув увагу Маргарити.
Відтоді піца стала з'являтися на столах не тільки простолюдинів, а й знаті. Популярність страви постійно збільшувалася. А коли італійці стали активно заселяти США і різні європейські країни, вони брали рецепт улюблених ласощів із собою. Через простоту приготування, чудовий смак і величезну варіативність вже скоро піца стала стравою №1 у всьому світі!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас