Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що варто знати про лунатизм у дітей

Що варто знати про лунатизм у дітей
 

Лунатизм є поширеним явищем у дітей, і ось, що батькам варто знати про це…

Одне з найприємніших почуттів у батьків – це вкласти дитину спати після довгого дня й насолоджуватися хвилинами тиші. Але якщо дитина ходить уві сні, то навіть після того, як ви її вкладете в ліжко, розслабитися вам може і не вдасться. Лунатизм – поширене явище у дітей різного віку. Вони можуть ходити, говорити, робити різні речі і виглядати так, ніби прокинулися, продовжуючи спати. Що ж вам, як батькам, варто знати про цей стан?

Лунатизм у дитини: корисні факти та поради

Факт: Люди, які страждають від лунатизму, мають спільну рису

Навіть ходячи уві сні, вони не прокидаються. Тому ви повинні розуміти, що дитина не просто вас не слухає, вона справді не прокинулася. При цьому малюк може говорити уві сні, терти очі, робити різні речі, бути незграбною і навіть приголомшеною – виглядати так, ніби вона не спить.

Порада: Спробуйте зробити так, щоб дитина максимально розслабилася перед сном

Деякі лікарі вважають, що ви можете допомогти своїй дитині, яка страждає від лунатизму, спати спокійніше. Для цього варто допомогти дитині максимально розслабитися перед сном. Спробуйте прийняти приємну теплу ванну і не давати гаджети хоча б за півгодини до сну, щоб мозок дитини також розслабився.

Факт: Дитина може перерости лунатизм

Багато батьків дітей з лунатизмом переживають про їхню безпеку під час сну. Але, як правило, це не назавжди: діти зазвичай переростають лунатизм до підліткового віку. А така проблема в дитинстві пояснюється тим, що мозок, який ще розвивається, не завжди може впоратися з усім побаченим за день.

Порада: Не давайте кофеїн перед сном

Ви можете здивуватися, наскільки те, що п'є ваш малюк, може вплинути на якість його сну. Експерти рекомендують не давати кофеїновмісні напої дитині перед сном, якщо вона страждає від лунатизму, або зовсім від них відмовитися. Так, ви навряд чи давали пити своєму чаду каву, але кофеїн також міститься в чаї (а в зеленому чаї його ще більше) і багатьох газованих напоях. Тож вам варто уважніше ставитись до вибору напоїв для малюка, якщо він ходить уві сні.

Факт: Лунатизму вашої дитини може бути причина

Багатьох батьків цікавить, у чому може бути причина лунатизму у дитини, адже це впливає на якість її сну. У більшості випадків дітки ходять уві сні через звичайні стресові фактори, але причини можуть бути і більш серйозними, наприклад: травми голови, інсульт або здуття живота. Саме тому батькам, чиї дітки страждають від лунатизму, варто проконсультуватися з лікарем.

Порада: Слідкуйте, як спить дитина, і коли вона ходить уві сні

Експерти рекомендують вести щоденник сну дитини, якщо вона страждає від лунатизму. Такий підхід допоможе побачити повну картину та надати лікареві максимум корисної інформації. Записувати, коли дитина лягла й прокинулася і як спала, можна в блокнот або телефон.

Факт: Лунатизм проявляється в один і той сами час

Якщо ваш малюк ходить уві сні, в результаті ми можете почати помічати закономірність у його лунатизмі. Це може бути щоразу після улюбленого мультика чи інших певних подій. Більше того, експерти стверджують, що напади лунатизму найчастіше наступають через 2-3 години після засинання. Спробуйте розпочати відстежувати такі закономірності.

Порада: Слідкуйте за безпекою дитини під час сну

Коли дитина ходить уві сні, вам важливо стежити за тим, де вона і що робить. Переконайтеся, що в ці моменти вона у безпеці: перекрийте сходи, якщо вони є у вашій оселі, закрийте гострі кути меблів, заблокуйте вікна. І пам'ятайте: найкращий спосіб допомогти лунатику – акуратно провести його назад у ліжко, щоб він продовжив спати.

Факт: Також є фактори, що сприяють лунатизму

Ми вже говорили про можливі серйозні причини лунатизму, але часто його провокують і більш звичайні чинники, як безсоння, стрес і навіть підвищена температура. Усі вони впливають якість сну.

Порада: Поговоріть зі своїм педіатром

Найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини, яка страждає від лунатизму – це звернутися за порадою до лікаря. Хоча в більшості випадків лунатизм проходить сам собою, краще переконатися, що за ним не криється інша проблема.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас