Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

BLW-прикорм: що це, і в чому його переваги

BLW-прикорм: що це, і в чому його переваги
 

Неймовірно популярний нині підхід до введення прикорму, BLW-прикорм передбачає перехід одразу до так званої «пальчикової їжі», пропускаючи пюре. Як розпочати, і чому такий підхід може вам сподобатися – про це поговоримо далі у статті.

Ваш педіатр сказав, що малюкові вже час вводити прикорм? Хоч багато батьків вибирають класичний спосіб переходу до дорослої їжі через пюре, є альтернатива, яка також може вам сподобатися – це прикорм BLW (baby-led weaning).

Сьогодні все частіше батьки пропускають етап пюре та дитячого харчування з баночок, віддаючи перевагу BLW-прикорму та пальчиковій їжі, що відповідає віку малюка. Такий підхід дає дитині більше контролю над тим, скільки і чого вона з'їдає.

У чому суть BLW-прикорму?

BLW-прикорм (або самоприкорм) – популярна в західних країнах практика, коли малюки з 6 місяців і старше починають куштувати відразу пальчикову їжу. Прикорм вводиться саме у такому вигляді, пропускаючи етап пюре.

Цей підхід до введення прикорму отримав назву «baby-led weaning» через свою початкову мету – дозволити малюкові самому себе годувати корисною їжею, яку він хоче їсти від початку. Ось чому самоприкорм вводять лише з 6 місяців і пізніше, коли дитина здатна годувати себе самостійно.

Чим корисний BLW-прикорм?

Прикорм BLW дає дитині можливість навчитися жувати, перш ніж ковтати. Також він не передбачає «насильне» годування, коли батьки змушують її щось з'їсти – скільки їсти, вирішує лише малюк.

Та це не всі переваги цього підходу до прикорму. Згідно з його захисниками та деякими дослідженнями, можна говорити про наступні потенційні переваги BLW-прикорму:

Дає малюкам можливість знайомитися з великою кількістю текстур та смаків. Це збільшує ймовірність того, що в перспективі дитина матиме більш різноманітні та здорові вподобання в їжі. До того ж дослідження неодноразово показали, що діти, які харчуються різноманітно (у тому числі споживають арахісові пасти та рибу) менш схильні до харчових алергій у подальшому житті.

Але! Пам'ятайте, що горіхи (у тому числі у вигляді паст) і морепродукти – найпоширеніші дитячі алергени, тому перед введенням цих продуктів обов'язково варто проконсультуватися з педіатром.

Знижує ризик дитячого ожиріння. Годуючи малюка з ложечки, батьки контролюють темп. В результаті дитина може їсти швидше, ніж їй потрібно, що може призвести до звички ігнорувати відчуття ситості. Але, як і у випадку з грудним вигодовуванням, самоприкорм дає немовляті можливість самому регулювати, як швидко і як багато/мало їсти. Маля орієнтується на власне почуття голоду і з'їдає стільки, скільки йому потрібно, що в майбутньому знижує ризик розвитку ожиріння (порівняно з дітьми, яких годують з ложечки).

• Стимулює розвиток дрібної моторики. Початкове споживання їжі руками стимулює розвиток спритності рук та зорово-моторної координації.

Проте жоден спосіб прикорму не можна назвати ідеальним. І, незважаючи на вагомі переваги, у BLW-прикорму є і свої недоліки:

• Багато бруду. Коли дітки їдять руками, це завжди брудно, але особливо коли це робить малюк, який тільки вчиться класти їжу собі до рота.

• Вам потрібно уважно стежити за процесом і не залишати малюка наодинці з їжею.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас